icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin

B2B Satış Ekipleri

Belirli bir bölge ve bayi ağı yöneten ekiplerin, ziyaretlerinin verimli geçebilmesi ve sebep-sonuç ilişkisinin belirlenebilmesi için, ziyaret öncesinde bayi/müşteri hakkında detaylı bilgiye ulaşmaları gerekmektedir. Ayrıca, günlük takvimlerinin planlanabilmesi ve gün içindeki tüm görüşmelerin anlık olarak merkeze iletilmesi de B2B satış ekipleri tarafından sıkça karşılaşılan problemler arasındadır.

Randevu Oluştur

Sahadan Veri Toplama

Rakip analizi, pazar analizi, müşteri şikayeti, müşteri güncel durumu gibi bir çok veriye ulaşın.

Toplantılarınıza Her Zaman Hazırlıklı Olun

Toplantıya Hazırlık Notları modülü, işleri kolaylaştırır. Önemli bilgileri toplar, gereksiz detaylardan kaçınır ve toplantıda odaklanmanızı sağlar.

Aktivitede konuşmanız gereken konuları önceki aktivite, not ve CI ekranları, ve satış metodolojilerine göre görüşme öncesi edinerek, ekibinizin görüşmelere daha hazırlıklı gitmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede, daha verimli çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz ve müşterilerinizle yaptığınız görüşmelerin durumunu takip ederek, güçlü ve gelişim alanlarınız hakkında doğrudan geri bildirim alabilirsiniz. 

Ayrıca, müşteri ile kurulan iletişimi değerlendirerek, Yapay Zekayı portföy yöneticinize geri bildirim veren bir mentor haline dönüştürebilirsiniz. Yüz yüze, telefon veya video görüşmelerini eksiksiz kayıt altına alıp aksiyonlar planlama imkanına sahip olabilirsiniz. Müşteri ile kurulan iletişimi değerlendirirken, etkileşim dengesi, konuşma hızı, ses tonu ve duygu durum bilgisi gibi müşteri iletişiminde önemli rol oynayan etmenleri tespit ederek, bunları iyileştirme konusunda ekibinizi yönlendirebilirsiniz.

Bölgenize Hakim Olun

Bölgenizdeki müşterilerin son durumu hakkında anlık bilgi edinin. Yeni müşteri adaylarının durumlarını gözlemleyin. Bölgenizde ziyaret edilen ve edilmeyen müşterilerinizi anlık olarak takip edin.

Ziyaretlerinizi Veri Odaklı Yapın

Müşteri ziyaretlerinizi planlarken, müşterinizin finansal riski ve satın alma geçmişi gibi verileri göz önünde bulundurarak geçmiş ziyaret verilerinden faydalanın. Bu sayede ziyaretinizin zamanlama ve içerik kalitesini artırabilirsiniz.

Müşterileriniz ve Rakipleriniz Hakkında Veri Toplayın

Müşterileriniz ve rakipleriniz sahada farklı fırsatları her zaman takip edecektir. Satış stratejinizi geliştirmek ve hızlı kararlar almak için pazar analizi, rekabet bilgisi ve müşteri talepleri gibi bilgileri toplayabilirsiniz.

Aktivitelerinizi anında kayıt altına alın

Müşterilerinizle yaptığınız toplantı, video ve telefon görüşmeleri gibi aktiviteleri tek bir tuşla kayıt altına alabilirsiniz. Ayrıca, müşterinizden aldığınız bilgileri sesli not, fırsat, sipariş, form veya fotoğraf gibi içeriklerle 60 saniyeden daha kısa sürede kaydedebilirsiniz.

Satış ekibinizi bir üst seviyeye çıkarmaya hazır mısınız?

    Emrah Özbek
    Emrah Özbek

    Bölgetel – Bayi Sahibi

    “Ekmob SFA, Türkiye’nin her yerine veya belirli bir bölgeye yayılmış uzaktan çalışan satış organizasyonları için ideal bir çözümdür. Bu nedenle Ekmob SFA’yı tanımanızı öneririm.”