Cerean Enerji Hakkında

Türkiye’nin rüzgar enerjisinden elektrik üreten en büyük enerji şirketlerinden birisi olan Cerean, 2009 itibariyle hizmet vermeye başlamıştır. Cerean, Fiba Holding'in enerji şirketleri olan Fina Enerji Holding'in perakende satış markasıdır. Türkiye çapında 80₺ üzerinde fatura ödeyen tüm serbest tüketicilere elektrik tedarik hizmeti vermektedir.

İş Senaryosu

Cerean, Türkiye çapında satış yapmakta ve satış operasyonunu farklı kanallar üzerinden yürütmektedir. Operasyon içerisinde yer alan kanallardan bir tanesi de saha satış ekibidir. Merkezden paylaşılan müşteri lokasyonları ve bilgileri ile birlikte saha satış ekibi her gün sahaya çıkmaktadır. Bu kapsamda saha satış ekibinin gerçek manada merkez tarafından yönlendirilmeye ve yönetilmeye ihtiyacı vardır.

  • Enerji

  • İstanbul

  • 15 Çalışan

"Farklı illerdeki ekiplerimin satış süreçlerini Ekmob sayesinde kolaylıkla raporlayabiliyor ve yönetebiliyorum."
  • Özgür Kaan İnanç
    Direktör, Cerean Enerji

Ekmob'un Cerean İçin Sunduğu Çözüm

Cerean'ın kullanmakta olduğu CRM sistemiyle entegre çalışarak, saha ekibinin direkt olarak sahada neler yaptığı, saha ekibinin hangi müşteri verileriyle beslendiği, saha ekiplerinden hangi aktiviteler sonucunda ne çıktılar aldıkları anlık olarak ulaşılabilir hale geldi.

Farklı illerde çalışmakta olan saha ekibinin her gün kaç randevuya gideceği, randevuları saat kaçta gerçekleştirdiği, randevulardan hangi sonuçlar çıktığı ve hangi geri dönüşlerin alındığı, randevuların hangi rota üzerinden gerçekleştirildiği, randevularda müşterilere hangi aktivitelerin uygulandığı, satışın başarılı olup olmadığı, satış başarısız olduysa neden başarılı olmadığı gibi ihtiyaç duyulacak bilgilere gerçek zamanlı ulaşılarak kolayca raporlanabilir hale geldi.

Satışın gerçekleştiği durumda ıslak imzalı alınması gereken dökümanların taranmış halinin Ekmob üzerinden ulaştırılmasıyla bütün satış sürecinin baştan sona izlenebilmesi ve yönetilebilmesi mümkün hale geldi.

Tek bir merkezden farklı illerdeki satış ekibinin bilgilendirilmesi, ekibin aktivitelerinin izlenebilmesi ve satış sürecinin raporlanabilmesi, performansının ölçülebilmesi konusunda yaşanılabilecek endişeler ortadan kaldırılmış oldu.

Ekmob'u şimdi dene! 14 gün ücretsiz

Deneme Sürümünü Başlat