ING Hakkında

ING 2008 yılından itibaren Türkiye bireysel ve kurumsal müşterilerine dünya standardında finansal hizmetler sunmaya başlamıştır. Dünyanın önde gelen uluslararası finans kuruluşlarından olan Hollanda kökenli ING Grubu, Avrupa, Kuzey ve Latin Amerika, Asya ve Avustralya’da 40’tan fazla ülkede, 53 binden fazla çalışanı ile bireysel ve kurumsal müşterilerine hizmet sunmaktadır. ING Türkiye, bankacılık modelini her zaman, her yerden kolay, zahmetsiz ve hızlı finansal çözümler sağlayan banka olmak üzerine geliştirmiştir.

İş Senaryosu

Türkiye çapında hizmet veren ve çok fazla noktayla çalışan ING Stratejik İş Ortakları Satış bölümünün, bu noktaları periyodik olarak ziyaret etmesi ve bu ziyaretlerle ilgili raporlama gerçekleştirmesi gerekiyordu. ING Bank, bu operasyonda saha ekibi ile iletişim ve raporlama ihtiyaçlarını Excel tabloları ve WhatsApp gibi uygulamalarla dağınık şekilde yönetmeye çalışıyordu. Ancak, bu dağınık yapı, raporlama ve karar alma süreçlerini yavaşlatarak, verimin düşmesine ve sahanın etkin yönetiminin zor olmasına sebep oluyordu. ING Bank, bu sorunun çözümü için bir arayışa girdiğinde, Ekmob ile tanıştı.

  • Finans

  • İstanbul

  • 1000+ Çalışan

"Büyük bir ekiple çok sayıda noktayı yönetiyorsanız, Ekmob zaman yönetimi, verimlilik ve güvenlik açısından fark yaratan bir çözümdür."
  • İzzet YAĞCIOĞLU
    Stratejik İş Ortakları Bölüm Müdürü, ING Türkiye

Ekmob'un ING için Sunduğu Çözüm

ING'nin farklı araçlarla dağınık şekilde çözmeye çalıştığı saha operasyonu yönetimi ihtiyacını, Ekmob, ihtiyaç duyulan araçları bir araya getirerek tek bir çözüm olarak sundu.
Stratejik İş Ortakları Saha Satış ekibinin ziyaretlerinin canlı olarak izlenebildiği Ekmob ile, yönetim tarafından saha ekibinin davranış ve iş yapış modellerinin, hangi sonuçları sağladığının analizi yapılabilir hale geldi. Ekmob’un raporlama özellikleriyle, saha personelinin verimsizliğine ve motivasyon kaybına neden olan raporlama işi için fazladan zaman ayrılmasına gerek kalmadı.
Ekmob’la ziyaretler esnasında iş ortaklarından alınan bilgi, doküman ve fotoğrafların tek noktada saklanması ve arşivlenmesi başka yazılım ve araçlara gerek kalmadan sağlanmış oldu.
Sonuç olarak, ING, Ekmob ile saha operasyonlarını çok daha iyi izleyip, yönetebilir hale gelirken, anlık raporlama sayesinde yönetim kararlarını daha hızlı alabilir, satış fırsatlarını daha iyi değerlendirebilir duruma geldi. Saha ekipleri, raporlama için ayırdıkları zamandan tasarruf ettiği için, verimlilik artışı ve maliyet avantajı sağlanmış oldu.

Ekmob'u şimdi dene! 14 gün ücretsiz

Deneme Sürümünü Başlat