icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin
başarılı-bir-satıcı-günü-nasıl-planlamalı

Başarılı Bir Satıcı Gününü Nasıl Planlamalı?

Okuma Süresi: 3 dakika Satış alanında başarıya ulaşmanın ön koşulu zamanı etkili kullanmaktır. Her hafta belli bir zaman dilimini yöneten satıcılar, işlerini liste yaparak...

Satış alanında başarıya ulaşmanın ön koşulu zamanı etkili kullanmaktır. Her hafta belli bir zaman dilimini yöneten satıcılar, işlerini liste yaparak sürdürmeyi ve önceliklendirmelere göre hareket etmeyi iyi bilirler. Peki, başarılı bir satıcı etkili bir şekilde satış gerçekleştirmek için hangi adımları uygular?

Güçlü Bir Başlangıç Yapın 

Bir satıcının güne başlama şekli ve uyguladığı rutinler çalışma hayatını doğrudan etkiler. Bu noktada güne güçlü bir başlangıç yapmak için en iyi halinizi bulmanız gerekir. Kendinizi güçlü hissettiğiniz bir zaman diliminde uyanmak ve odaklanmanızı kolaylaştıracak etkenlerden yardım almak işe yarayacaktır. Sert bir kahve ile çalışmaya başlamayı seviyorsanız, bunu bir rutin haline getirebilirsiniz. Güne erken başladığınızda daha etkin olduğunuzu düşünüyorsanız, satış için ayırdığınız zamanı buna göre belirleyebilirsiniz. 

Günlük Takviminizi Planlayın 

İyi bir satıcı her zaman günlük takvimini planlayarak işe koyulur. Başarıya ulaşmak için günlük iş planınızı hazırlarken bu işleri önceliğe göre sıralayın ve kategorilere ayırın. Bu yöntemle birlikte zamanı daha etkin kullanırken kendiniz için özel alanlar da yaratabilirsiniz. Günlük takvim planlaması bir satıcının çoklu görevlerden kaçınmasının en iyi yoludur. Görevlerinizi belli bir zamana sıkıştırdığınızda veriminiz düşebilir ve buna bağlı olarak satış başarınızda gerileyebilirsiniz. Planlama yaparken sadece ilgilendiğiniz konuya odaklanmayı unutmayın.

Kendinize Bir Çalışma Ritmi Seçin

 

Satış alanında üretkenlik elde etmek için bilinen yöntemlerin dışına çıkarak kendi çalışma ritminizi oluşturmanız çok daha etkin sonuçlar almanızı sağlar. Kendi çalışma ritminizi bulduğunuzda başarılı bir satıcı olma yolunda yavaşça mükemmelliğe ilerleyebilirsiniz. 

Çoğu satıcı başarılı bir satış için gününü planlamak yerine haftalık planlara bağlı kalmayı tercih eder. Bu noktada size uygun bir çalışma ritmini bulana kadar günlük veya haftalık planları deneyebilirsiniz. Dağınık bir şekilde toplanan veriler günlük çalışma ritminizde aksamalara neden olabilir. Ekmob SFA sistemi ile ilerleyen ekipler, veri birleştirme, raporlama ve analiz işlemleri için ek zaman ayırmaz. Bu sayede veri işlemleri için kullanacağı 16 saati performans artışı olarak geri alır. 

Zamanı Bloklara Bölün 

Başarılı bir satıcı her şeyi belli bir zamana sıkıştırmak yerine bölümlere ayırmayı tercih eder. Verimli bir çalışma sağlamak ve yüksek geri dönüşler almak açısından satıcının zamanı bloklar halinde kullanması daha iyi olacaktır. Bu noktada gününüzü arama, hazırlık ve gerçek satış için üçe bölebilirsiniz. Güne aramalarla başlayıp, gün ortasında gelen aramaları yanıtlayabilir ve son aşamada satış için harekete geçebilirsiniz. Ekmob SFA sistemini kullanan satıcılar haftada 1 gün tasarruf ederek zamanı çok daha etkin kullanır. 

Ekmob SFA, günümüzde başarılı bir satıcı olmak isteyenlerin son derece analitik ve veriye dayalı hareket etmeleri gerektiğinin bilincindedir. Satıcıların, aramadan anlaşma kapanışına kadar güçlü analitik beceriler ortaya koyarak ilerlemesinin, satış üzerinde olumlu etkiler bıraktığını vurgular. Satış ekiplerinin tüm verilere dijital ortamlardan erişmesini sağlayan SFA sistemi ile satış ihtimali arasında doğru bir orantı vardır. Yeni bir personel mevcut müşteri hakkındaki bilgilere saniyeler içinde eriştiği için satış kapanışını %22 daha kolay kapatır. Ekmob SFA satış işlemlerinde verilerden güç alırken, aynı zamanda satıcı tarafında yaratıcılığın da ön plana çıkmasını sağlar. 

Etkili Bir Satış Analizi için: Ekmob SFA 

Ürün ve hizmet satışlarında doğru analizlerin yapılması zaman tasarrufu başta olmak üzere pek çok açıdan çeşitli avantajlar sağlar. Ekmob SFA, AI ve BI destekli satış ve aktivite skorlaması, satış hedefi raporlaması ve planlı rapor oluşturabilme özelliği ile zaman tasarrufuna ek olarak maliyetlerin düşmesini sağlar. Satış ekibi performansınızı bir üst seviyeye taşımak ve satış oranlarını artırmak için Ekmob SFA ile yola devam edin. 

« »