icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin

Ekmob Webinar | Serkan Koç ile Satışta Müşteri İkna Yöntemleri

Okuma Süresi: 2 dakika Saha satış ekiplerinin en önemli önceliği müşterilerinin ihtiyaçlarına karşılık vermektir. Ancak kimi zaman müşteriler, ihtiyaç duydukları ürünler konusunda kararsız kalır....

Saha satış ekiplerinin en önemli önceliği müşterilerinin ihtiyaçlarına karşılık vermektir. Ancak kimi zaman müşteriler, ihtiyaç duydukları ürünler konusunda kararsız kalır. Satış ekipleri böyle zamanlarda ikna teknikleri ile müşterilerini satın almaya teşvik eder.

Biz de müşterilere temas etmenin önemi ve satışta kullanacağımız ikna teknikleri hakkında Sayın Serkan Koç ile değerli bir sohbet gerçekleştirdik.

Serkan Bey bizimle ”müşteri yönetimi nasıl yapılır, ilişki geliştirmenin ipuçları nelerdir ve Linkedin’da nasıl satış yapabilirim?” Gibi soruların yanıtlarını paylaştı.

Neler Konuştuk?

Satış için müşteriyi ikna etmenin yanı sıra bu memnuniyeti sürdürmek de önemlidir. Eğer satış sonrası sürecinizi başarılı şekilde yönetirseniz zorlu rakipleriniz karşısında piyasada tutunabilir ve kazancınızı geliştirebilirsiniz.

 • Müşterilerinizi nasıl yönetebileceğinizi ve kendinizi vazgeçilmez yapabileceğinizi örneklerle açıkladık.
 • Sosyal medya platformlarında hesaplarınızı büyütürken nelere dikkat etmeniz gerektiğine değindik.
 • Girişimciliği öğreten ve girişimcilik hakkında püf noktalara değinen birkaç kitaptan bahsettik.
 • Sayın Serkan Koç, iş hayatı boyunca yaptıklarını kısa örneklerle anlatarak izleyicilere çok değerli katkılarda bulundu.
 • Müşteri ilişkilerini nasıl daha iyi hale getirebileceğinizi ve nasıl ikna edebileceğinizi konuştuk.

Serkan Koç Neler Önerdi?

Serkan Bey, satış temsilcilerinin iş hayatında kullanabileceği değerli bilgileri bizlerle paylaştı. Bu bilgilerden sadece bazıları şu şekildeydi:

 • Zamanında üzerinize yük olmuş ya da yenilemekte geciktiğiniz bazı konuları yaşadığımız pandemi süreci sayesinde halledebilirsiniz.
 • İnsanların dikkatlerini çekebilmek için kendi içeriğinizi oluşturmak yerine başka içeriklere kendi fikirlerinizi katarak yayınlayabilirsiniz.
 • LinkedIn gibi sosyal mecralarda satış yaparken yapacağınız en büyük hata birini eklemenizin ardından ona direkt olarak ürününüzü tanıtmaktır. Birini eklemenizin ardından onunla bağlantı kurabilmek için öncelikle normal bir konuşma başlatabilir ve attığı gönderiler ile etkileşime girebilirsiniz. Bir süre sonra sizin ürününüzü neden alması gerektiğine dair mesaj atarak satış oranınızı arttırabilirsiniz.
 • Alanınızda ne kadar iyi olursanız olun, her zaman öğrenecek bilgiler olduğunu unutmayın. Öğrenmenin yaşı yoktur. Daima daha fazla öğrenebilirsiniz.
 • İnsanlar sizden ürününüzü değil; sizin deneyiminizi alırlar. Konuşacağınız konuya hakim olsanız bile önceden araştırma yapmaya özen gösterin.
 • Girişimcilikte çekingen davranmak hayallerinize yaklaşmayı engeller. Rahatsız etmediğiniz sürece insanlara soru sormak çok doğaldır. Aklınızda kalan soruları sormaktan çekinmeyin.
 • Potansiyel müşteriyi ikna etmek için cümleye satış ile başlamayın. Onun ihtiyaçlarını belirleyerek neden bu ürüne ihtiyacı olduğunu anlatın. İnsanlar bir ürüne ihtiyacı olduğunu düşünürse satın alır.
 • Bir satış konuşmasında temsilci %10 konuşuyorsa alıcı %90 konuşmalıdır. Bu sayede alıcının istekleri net olarak öğrenilerek satış yapmak kolaylaşır.
 • Ürünün özelliklerini tam olarak anlatabilmeniz ve alıcının sorularını uzatmadan cevaplayabilmeniz karşıdaki kişide güven uyandırır.
 • Referans kullanmak her zaman olumlu geri dönüş sağlar. Sadece müşterileri değil; büyüme oranlarınızı da referans olarak paylaşabilirsiniz.

Webinarımızı kaçırdığınız için üzülmeyin. İsterseniz araba sürerken Spotify üzerinden dinleyebilir, isterseniz Youtube üzerinden yayının tamamını izleyebilirsiniz.

Ekmob olarak satış ekiplerinizi önemsiyoruz. Bu anlayışla Serkan Bey gibi alanında uzman onlarda ismi sizlerle buluşturuyoruz. Webinarlarımızı ve eğitimlerimizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir sonraki webinarımızda ‘’ Satışın Psikolojisini’ konusunu konuşacağız.

« »