icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin

Ekmob Webinar | Ümit Ünker ile Ekran Üzerinden Satış

Okuma Süresi: 2 dakika Satış yaklaşımı çoğunlukla yüz yüze kurgulanmış ve alışılmış stratejiler üzerine kuruludur. Ancak yaşadığımız süreç tüm bu satış yaklaşımlarını rafa kaldırdı....

Satış yaklaşımı çoğunlukla yüz yüze kurgulanmış ve alışılmış stratejiler üzerine kuruludur. Ancak yaşadığımız süreç tüm bu satış yaklaşımlarını rafa kaldırdı. Biz de ekran üzerinden satışın tüyolarını öğrenmek için Ekmob Webinarları’nda bu hafta, satışın yenilikçi ismi Ümit Ünker’i ağırladık.

Ümit Bey; değerli tecrübelerinin yanı sıra ‘’Yüz yüze satışın alternatifi nedir, ekran üzerinden satış nasıl yapılmalı, remote detailing nedir, nasıl yapılır?’’ gibi soruların yanıtlarını bizlerle paylaştı.

Ümit Ünker ile Neler Konuştuk?

Ümit Ünker, kariyer hayatındaki birikimleri bizlerle paylaşırken birkaç konunun üstünde durdu. Webinar esnasında

 • Kriz, yüz yüze satışı engellediği için saha satış ekipleri için yüz yüze satışın alternatiflerini arıyor. Peki, alternatifler nelerdir?
 • Ekran üzerinden nasıl satış yapılır? Ekrandan satış yapmak isteyenlere tavsiyeler nelerdir?
 • Geleceğin satış danışmanlarının özellikleri neler olacaktır?
 • Kamera karşısında görüşmeler nasıl gerçekleşir? Gibi soruları yanıtladı.

Ayrıca

 • Uzaktan ürün tanıtımı nasıl yapılır konusuna dair birkaç tüyoyu bizlerle paylaştı.
 • Konfor alanının potansiyel alıcı üzerindeki inanılmaz etkisini aktardı.
 • İnsanlar üzerinde onları tetikleyen kelimelerin neler olduğuna değindi.

Ümit Ünker’in Satış Ekiplerine Önerileri

Süreçlerin dijitalleşmesinin, iletişimin başkalaşması anlamına gelmediğini anlatan Ümit Bey, bu yeni yaklaşımları ”çok kanallı erişim stratejisi” olarak tanımlamamız gerektiğini anlattı.

 • Dünya değişiyor ve bu değişim yeni bir satış danışmanı türünü oluşturdu. Bu değişime uyum sağlanmalıdır.
 • Bilindiğinin aksine kriz dönemi sona erse bile hayatımız kökten değişmedi. Krizin en büyük artısı saha satış ekiplerinin telefonda satış kapamayı öğrenmesidir.
 • Satış kapamak için yüz yüze görüşmeye gerek olmadığını anlayan firmalar sanal toplantılar yaparak seyahatlere harcayacakları parayı eğitime harcamayı seçmelidir. 
 • Yakın gelecekte ziyaretler arttırılmış gerçeklik üzerinden yapılabilir. Bu gibi gelişmelere açık olunmalıdır.
 • Duymak ve dinlemek arasında büyük bir fark var. Bir insan günlük 60 bin ses duyarken bunlardan sadece bazılarını dikkati çektiğini için dinlemektedir.
 • Halo etkisinden (sizi gören birinin ilk 30 saniyede sizin hakkınızdaki düşüncesi) dolayı evde bile olsanız görünümüne dikkat etmeniz gerekir. Kendinize dikkat etmeniz karşı tarafın sizinle alakalı görüşüne olumlu yönde katkı sağlamaktadır.
 • Yenilikler her ne kadar başlarda zor olsa da doğru kurgulandığında alışkanlık haline gelir. Örneğin eskiden kredi kartları gereksiz bulunurken şimdi herkesin cebinde birden fazla kredi kartı var.

Webinarımızı kaçırdığınız için üzülmeyin. Youtube üzerinden yayının tamamını izleyebilirsiniz.

Yaptığımız webinarlarda sorular sorarak merak ettiğiniz konularda, konuların uzmanlarından bilgi alabilirsiniz. Biz her Perşembe farklı konuklar ile satış ekiplerinin yanında olacağız.

Bir sonraki webinarımızda ‘’ Pandemi Döneminde Bayi Yöntemi’’ konusunu konuşacağız.

« »