icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin
Satış Hızlandırıcı Araçlar

Mobil CRM İşletmenize Nasıl Fayda Sağlar?

Okuma Süresi: 4 dakika İşletmeniz ve çalışanlarınız için mobil cihazlarda aynı işlevselliği sunan bir CRM sistemine sahip olmanın önemli avantajları vardır. Mobil CRM nedir?...

İşletmeniz ve çalışanlarınız için mobil cihazlarda aynı işlevselliği sunan bir CRM sistemine sahip olmanın önemli avantajları vardır.

  • Mobil CRM yazılımı genellikle mobil cihazlar için tasarlanmış olup, genellikle masaüstü sürümleriyle uyumludur.
  • Mobil CRM kullanmanın temel faydaları, satış, pazarlama ve müşteri hizmetlerinizi istediğiniz zaman ve yerde tam olarak işlevsel tutmaktır.
  • Bir CRM uygularken çevrimdışı ihtiyaçlarınızı, takımınızı, teknolojiyi ve büyüme hedeflerinizi önceliklendirmelisiniz.
  • Bu makale, bir mobil müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) yazılım çözümü satın almayı düşünen iş sahipleri ve satış departmanı liderleri için hazırlanmıştır. Günümüzde, en önemli iş yazılım platformları mobil uygulamalarla birlikte gelir ve müşteri ilişkileri yönetimi yazılımı (CRM) bunun bir istisnası değildir. Aslında, mobil CRM’ler tamamen anlamak için o kadar güçlü ve dinamik araçlardır ki, onları etkili bir şekilde kullanabilmek için tam olarak anlamamız gerekmektedir.

Mobil CRM nedir?

Mobil CRM, akıllı telefonlar, tabletler ve diğer mobil cihazlarda kullanabileceğiniz CRM yazılımını tanımlar ve programın masaüstü sürümünün işlevselliğini ve kullanıcı dostuluğunu hiçbir kayıp olmadan korur. Mobil CRM sayesinde satış, müşteri hizmetleri ve pazarlama ekipleriniz CRM yazılımınıza istediğiniz zaman ve yerde giriş yapabilir ve kullanabilir. Bu esneklik, seyahat eden satış profesyonelleri, konferans ve fuar kullanımları, evden çalışma ve daha fazlası için mobil CRM’i ideal hale getirir. [İlgili makaleyi okuyun: CRM Yazılımı Nasıl Seçilir] Editörün notu: İşletmeniz için doğru CRM yazılımını mı arıyorsunuz? Aşağıdaki anketi doldurarak satıcı ortaklarımızın ihtiyaçlarınız hakkında size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Mobil CRM’nin büyümesi Mobil CRM yazılımının büyümesi, genel olarak mobil uygulama pazarının büyümesiyle bağlantılıdır. Kullanıcıların programlarına akıllı telefonları ve tabletleri üzerinden erişmek istemesiyle birlikte işletmeler, yazılım için mobil uygulamalar geliştirmeye öncelik vermiştir. Araştırmalar, mobil uygulama pazarının 2019 ile 2026 yılları arasında bileşik yıllık büyüme hızı (CAGR) olarak %18,4 büyümesinin beklenildiğini göstermektedir. Bu büyük CAGR, tüketicilerin mobil uygulama kullanılabilirliğini talep etmesinden kaynaklanmaktadır. CRM yazılımı bu büyümeye katkıda bulunmaktadır. Araştırmalar, mobil CRM pazarında 2029’a kadar %13’lük bir CAGR tahmin etmektedir. Bu büyümeye önemli bir katkı faktörü, sağlık ve finans sektörlerinde yaygın CRM kullanımıdır. Mobil CRM, geleneksel aboneliklere göre esnek fiyatlandırma modellerinin yükselmesi nedeniyle de büyümüştür. Bu yeni modeller, şirketlere mobil CRM için harcadıkları parayı nasıl kullanacakları konusunda daha fazla kontrol imkanı sağlar. Bugünün çalışanları, hareket halindeyken CRM’ye erişmek istiyor ve müşterileriniz muhtemelen gece gündüz hizmet bekliyorlar. Bu nedenle, mobil CRM sadece iş için değil, modern standart haline gelmiştir.

Önemli Noktalar

Mobil CRM’in büyümesi, şirketlerin müşteri bilgilerine her zaman ve her yerde erişme ihtiyacından kaynaklanmaktadır, böylece müşteri ihtiyaçlarını ve beklentilerini etkili bir şekilde karşılayabilirler.

Mobil CRM’nin faydaları nelerdir?

Mobil CRM’nin birçok faydası vardır, bunlar arasında:

Gerçek zamanlı CRM verileri.

Mobil CRM platformları, bir CRM gösterge tablosu gibi, satış huninizle ilgili en güncel bilgilere, acil ihtiyaçlara, satış temsilcisi faaliyetlerine vb. erişim sağlar.

Hareket halindeyken veri erişimi.

Siz ve çalışanlarınız yer değiştirdikçe veya bir konferansta birçok program seçeneği arasında gezindiğinizde, mobil CRM’ler veriye erişim konusunda herhangi bir sınırlama getirmez. Mobil CRM, satış, pazarlama ve müşteri hizmetleri çalışanlarınızın hareket halindeyken veya başka bir yerdeyken işlerini sürdürebilmelerini sağlar.

Daha iyi satış süreçleri ve müşteri hizmeti.

Bir satış adayı şirketinizle bir soru için iletişime geçtiğinde, zamanında bir yanıt olmaması muhtemelen muhtemel bir anlaşmayı kaybedebilir. Benzer şekilde, bir müşteri yardım için şirketinize başvurduğunda, yavaş bir yanıt müşterinin ilgilenilmediğini hissetmesine neden olabilir, bu da başka bir yere alışveriş yapma olasılığını artırır. Mobil CRM ile, bu zorlukları önlersiniz çünkü ekibiniz, soruları olduğunda yanıt vermek için gerekli bilgilere hızlı erişime sahiptir.

Anlık zamanlama.

Mobil CRM ile ekibiniz, programlama araçlarına tam erişime sahiptir, bu nedenle anlık takvim eklemeleri sorun olmaz. Sonuç olarak, mobil CRM kaçırılan satış olasılığını azaltır.

Anlık veri analizi ve raporlama.

Akıllı telefonunuzun veya tabletinizin ekranında birkaç dokunuşla yakın zamandaki verileri analiz edebilir ve raporlar oluşturabilirsiniz.

Veri ve iletişim güncellemeleri.

Verileri analiz etmenin yanı sıra, ekibiniz mobil CRM ile bulundukları her yerde bilgileri güncelleyebilir. Örneğin, satış ekibinizden bir üye umut verici bir toplantıyı yeni bitirdi ve hemen müşteri adayının iletişim kartını güncellemesi gerekiyorsa, mobil CRM ile bunu saniyeler içinde yapabilir.

Uzaktan dosya düzenleme ve paylaşma.

Satış, pazarlama ve müşteri hizmetleri ekipleri hızla belge oluştururlar. Bu departmanların üyeleri, bu belgeleri herhangi bir konumdan herhangi bir zamanda düzenleyip paylaşabilirler. Sonuç olarak, daha düzenli, uyumlu bir ekip elde edilir.

Önemli Noktalar

Mobil CRM çözümleri, gerçek zamanlı CRM verilerine erişim, müşterilerle ve çalışma arkadaşlarıyla iletişimin geliştirilmesi ve takım üyeleri arasında daha iyi işbirliği gibi birçok fayda sunar.

Mobil CRM uygulamak için dikkate alınması gerekenler

Şirketiniz için bir mobil CRM uygularken aşağıdaki hususları göz önünde bulundurun:

Tüm ekibinizi düşünün.

CRM yazılımının değerini sadece satış, pazarlama ve müşteri hizmeti temsilcilerinizin işlerini nasıl kolaylaştırdığı açısından ölçmek kolaydır. Ancak, CRM’nizin diğer departmanlar, örneğin İK veya lojistik için işleri nasıl kolaylaştırabileceğini düşünün, mobil CRM’nizi bu ekiplere de fayda sağlamak üzere yapılandırın. Ayrıca, mobil CRM’niz aracılığıyla tüm departmanlarınız arasında iletişimi nasıl kolaylaştırabileceğinizi de düşünmelisiniz. CRM yazılımının bilgi paylaşımı veya yerleşik mesajlaşma araçları aracılığıyla takım üyeleri arasında işbirliğini desteklemesi önemlidir.

Çevrimdışı ihtiyaçlarınızı değerlendirin.

Tüm çalışanlarınızın her zaman internete bağlı olamayacağını unutmayın. Seyahat eden satış profesyonelleri veya saha çalışanları gibi çevrimdışı çalışma gerektiren durumlar vardır. Bu durumlarda bile mobil CRM’nizin verimli çalışmasını sağlamak için çevrimdışı erişim ve senkronizasyon yeteneklerine sahip olmasına dikkat edin.

Teknoloji altyapınızı değerlendirin.

Mobil CRM kullanırken, mobil cihazlar ve ağ bağlantısı gibi teknoloji unsurları önemlidir. CRM yazılımının, çalışanlarınızın kullandığı mobil cihazlarla uyumlu olduğundan emin olun. Ayrıca, hızlı ve güvenilir bir ağ bağlantısının sağlandığından emin olun, böylece çalışanlarınız CRM verilerine sorunsuz bir şekilde erişebilir.

Büyüme hedeflerinizi göz önünde bulundurun.

Mobil CRM’nizin şirketinize nasıl yardımcı olabileceğini düşünürken, büyüme hedeflerinizi de göz önünde bulundurun. Örneğin, yeni pazarlara genişlemeyi veya müşteri tabanınızı büyütmeyi planlıyorsanız, mobil CRM’nizin bu hedeflere ulaşmak için gereksinimlerinizi karşılayabildiğinden emin olun.

Şimdi siz de Mobil CRM Ekmob SFA’yı Keşfedin!

Artık siz de işletmenizin potansiyelini maksimize etmek ve müşteri deneyimini geliştirmek için bir mobil CRM edinebilirsiniz. Müşterilerinizle daha güçlü bağlar kurmak, satış süreçlerini optimize etmek ve verimliliği artırmak için hemen harekete geçin!

Unutmayın, geleceğin başarılı işletmeleri, müşterileriyle doğru zamanda, doğru yerde ve doğru şekilde etkileşimde bulunabilenlerdir. Ekmob SFA’i kullanın, fırsatı kaçırmayın!

« »