Başarılı Bir Saha Çalışanı Yaratmak: Şirket Kültürü Etkisi

Birçok saha çalışanı, çalışmalarının şirketin misyon ve vizyonuna nasıl katkıda bulunduğunu anlamak, katkılarının değerini hissetmek ve kendilerini geliştirmek ister. Bununla birlikte, pek çok organizasyonda saha çalışanı sıklıkla uzaktan çalıştıkları için bu bir zorluk olabilir. Bu kendilerini izole edilmiş gibi hissetmelerini kolaylaştırır. Bu olumsuz tutumla, satış ekibi kuruluştan ayrılmaya başlayabilir.

Neyse ki, yalnızca çalışanların katılımını sağlayarak, kapsayıcı bir şirket kültürü oluşturabiliriz.

İletişim

Satış ekibinden de ziyade organizasyonunuzdaki tüm çalışanlara eşit derecede yakın, şirket çapında iletişim kurun. Herkesin işe değer kattığını onlara bildirin.

Kaynaştırma

Personele eşit olduğunu söylemek her zaman yeterli değildir. Bu nedenle farklı takımlarınızı olabildiğince sık bir araya getirmenin yollarını bulun. Bölümlerine bakılmaksızın, herkesi etkinliklere davet edin ve siz de katılın.

Destek

Satış görevlileri genellikle kendine yeterli olmakla birlikte, kendi liderlerinin desteğine ihtiyaç duyarlar. Satış ekibinizle, şirket ofisinde veya video konferans aracılığıyla bire bir görüşmeler gerçekleştirin.

Rehberlik

Herhangi bir çalışanın yaptığı gibi, yeni satış görevlileri de, şirketinizin yalnızca halatlarını öğrenmek değil, aynı zamanda kuruluşun bir parçası olmak için güvenceyi hak eder. Yeni satış ortakları için bir rehberlik programı oluşturmayı düşünün.

Tanıma

Çoğu kuruluş, satış görevlilerini bir satış yapmaktan dolayı ödüllendirir ve yalnızca gelir hattına odaklanır. Bunun yerine, departman üyeleri tarafından yapılan, örneğin işletmenizin temel değerlerini temsil eden diğer katkıları kutlayın.

Öz Yönetim

Satış görevlilerini şirket etkinliklerine dâhil etmek kadar önemlidir. Kendilerinin bir bölüm oluşturduğunu unutmamalısınız. Takım çalışmasını teşvik etmek ve bölüm içindeki performansı artırmak için kendi kültürel etkinliklerini yaratmak için birlikte çalışmalarını sağlayın.

Satış ekibi aktif olarak şirket kültürünün etkisi altına giremediyse, şahsen kuruluşun kendisiyle meşgul olamazlar, hissedemezler. Ayrıca satış dışı bırakılmış bir satış gücü, gelir anlamına gelen satışlarda düşüşe neden olabilir. Bununla birlikte, satış ekibiniz şirket kültürünü takdir ederse, değer veriyor ve katılıyorsa kültürü potansiyel müşterilerinize de şirketinizi ve kültürünüzü satabilir. Bu da işiniz için ayırt edici bir rekabet olgusudur. Daha da önemlisi, çalışmalarının doğrudan daha büyük bir misyona bağlandığını görecekler.

Bir cevap yazın