Saha Satış Ekibi Uzaktan Nasıl Yönetilir?

Uzaktan Yönetim

Sıcak satış yapan firmaların başarılı olması için en önemli şeyler; sağlam bir satış planları ve yüksek motivasyonlu ekiplerdir. Sıcak satış ekipleri, zamanlarının çoğunu sahada müşterilerle geçiren mobil ekiplerdir. Yani bu ekipler, işletmelerin sahadaki yüzü, müşteriye temas noktası olurken sahadaki satış ve pazarlama çalışmalarını gerçekleştirir ve yönetirler. Dolayısıyla evrak işleri için zamanları kalmaz. Eğer bu süreç doğru bir şekilde yönetilemezse ofis içinde, yazışmalar, sözleşmeler, cari takip, raporlamalar gibi işlemler ile ilgilenmek zorunda kaldıklarında, ekstra mesai yapmaları gerekir. Bu da performanslarının düşmesine sebep olur.

Saha ekiplerini doğru ve teknolojik araçlarla donatmak, ekibinizin sahada geçirdiği zamanı doğru kullanması ve daha fazla performans göstermesi anlamına gelir.

Örneğin teknolojinin gelişmesiyle eskiden kağıt kalemle notlar tutan, siparişler alan FMCG ya da perakende kanalında bir market ya da mağazada çalışmakta olan ekibiniz tüm işlemleri artık akıllı telefonları ile yapabiliyor. Ekip içi iletişimi yine akıllı telefonlar ve uygulamalar üzerinden sürdürüyor. Ancak bu durumda kimi zaman vakit kaybına sebep oluyor. Çünkü iletişim, birden çok kanal üzerinde dağılıyor.

Peki bir çözüm var mı? Ekmob, mobil bir saha ekip yönetim uygulamasıdır. Dilediğiniz cihaz ve modele kolayca entegre olur ve tüm saha ekibinizin yanında bir ofis olmasını sağlar. Ekmob’un size faydaları:

  1. Saha ekibinizi anlık olarak görüntüleyebilir, raporlayabilir ve yönetebilirsiniz.
  2. Saha ekiplerinize görev ve müşteriler atayabilirsiniz.
  3. Ekibiniz, haritadan müşterilerini kolayca görüntüleyebilir, her biri için verileri teker teker görüntüleyebilir, potansiyelleri görebilirsiniz.
  4. Saha verilerini kolayca toplar ve içinde depolayabilir.
  5. Sistemi kullanmanız için internet bağlantısı şart değildir. İnternet bağlantısı olduğunda sistemle eşleyebilirsiniz.
  6. Ekip için iletişiminizi kolayca gerçekleştirirsiniz.

Ekmob, sahada ekibinizle beraber çalışıp onların gücüne güç katarken, ofisle bağlantılarını sağlar. Size de hazırlanmış raporlarınızı kontrol ederek saha operasyonlarınızı izleme keyfi kalır.

Bir cevap yazın