icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin

Satıcıların Mutlaka İzlemesi Gereken 7 Film

Okuma Süresi: 3 dakika Kişisel gelişim, günümüz iş dünyasının en kıymetli unsurlarından biridir. Hangi sektörde çalışırsanız çalışın, sürekli kendinizi geliştirmeniz ve güncellemeniz gerekir. Biz...

Kişisel gelişim, günümüz iş dünyasının en kıymetli unsurlarından biridir. Hangi sektörde çalışırsanız çalışın, sürekli kendinizi geliştirmeniz ve güncellemeniz gerekir. Biz de satış sektöründeki kişilerin keyifle izleyeceği ve her izlediği sahnede yeni bir bakış açısı kazanacağı filmleri listeledik. İşte satış sektöründeki herkesin mutlaka izlemesi gereken 7 film:

The Goods: Live Hard, Sell Hard | Imdb: 5.8

Filmin hikayesinin kahramanı Ben(James Brolin), ikinci el araba alıp satan bir adamdır. Bir süre iyi giden işleri son dönemlerde iyice durma noktasına gelmiştir. İşletmekte olduğu bayiliğini canlandırmak için düşünmeye başlar ve bir plan yapar. Kafasındaki planın ilk adımı etkili bir satış ekibi kurmaktır ve bunu hemen yapar.

Kurulan ekibin hedefi Amerika’nın kurtuluş günü olarak kutlanan 4 Temmuz’da galeride yer alan arabalardan büyük bir çoğunluğunu (200 adet kadarını) satabilmektir. Ancak hesapta olmayan bir şey var; ekip lideri olarak işe alınan Don (Jeremy Piven), patron Ben’in kızına âşık olur. Bu noktadan sonra işin seyri değişir ve söz konusu satışlar tehlikeye girer.

Thank You For Smoking | Imdb Puanı: 7.6

Ana karakter Nick Taylor, büyük bir sigara şirketinin sözcüsüdür. Sigara içenlerin ve sigara firmalarının haklarını savunmaktadır. Fakat bu iş pekte kolay olmayacaktır. Sonuçta sigaranın zararları, sigara kullanıcıları tarafından bile kabul edilmekte olan bir durumdur.

Sigaranın kötü imajını düzeltmek için mücadele eden Nick, karşısında bazı sağlık örgütlerini ve bir senatörü bulacaktır. Bunlarla pes etmeyen Nick’in dönüm noktası ise kendi oğlunun kendisine karşı bakış açısının değişmesi olacaktır. Thank You For Smoking, iyi bir komedi filmi olmasının yanı sıra birçok pazarlama stratejisi de barındırıyor.

Elmer Gantry | Imdb: 7.8

Elmer Gantry, 1960 yılında çekilen ve dönemin birçok yıldızını bir araya getiren basit anlamda bir dram filmidir. Hayatının ileri dönemlerinde satıcı olmaya karar veren, bulunduğu kasabada kilise papazı olan Elmer Granty’in (Burt Lancaster) yöntemlerini ve stratejilerini anlatıyor. İster ayakkabı parlatmak olsun ister vaaz vermek… Ne iş yaparsanız yapın tutkuyla çalışmak ve değerli networkler her zaman başarı getirir.

Boiler Room | Imdb: 7

Boiler Room; agresif satış teknikleri uygulayan bankerlerin müşterilerine telefondan satış yapmaları karşılığında ev, spor araba ve diğer lüks ürünlerle ödüllendirildiği bir filmdir. Hayatı pek iyi gitmeyen ve okuduğu okulu yarıda bırakan Giovanni Ribisi(Seth Davis), yeni bir işe girmesi ile başlar. Yatırım firmasında banker pozisyonunda yeni kariyerine başlayan Ribisi, kazandığı paralar ile gözünden düştüğü ailesinin(babasının) tekrar gözüne girer.

Daha sonra her şey yolunda giderken edindiği bir bilgi ile çıkmaz bir yola girer. Ribisi şimdi meşru olmayan bu şirkette ne yapacaktı?

The Big Kahuna | Imdb: 6.6

Film; uzun yıllarını sektöre adamış iki tecrübeli satıcı Larry Mann (Kevin Spacey) ve Phil Cooper (Danny DeVito) ile henüz sektörde çok yeni olan Bob Walker’ın (Peter Fancinelli) hikayesini anlatıyor.

Çalıştıkları şirket pazarda kalma mücadelesi veren, bir endüstriyel madeni yağ üreticisidir. Karakterlerimizin görevi kötü durumda olan bu şirketi mali krizden çıkarıp eski günlerine döndürebilme ihtimali olan The Big Kahuna ile bir görüşme fırsatı kovalamaktır. Katıldıkları kongrede bunun uğraşını veren bambaşka yaşamlardan gelen üç adam, gün boyunca hayatları ve işleri hakkında konuşurlar. Filmde yer alan Devito karakteri; talep ve satış fırsatı yaratma, hayatın iniş ve çıkışlarının sektöre ve satışa etkisi hakkında çömez Bob Walker’a hayat dersi vermektedir.

Door to Door | Imdb: 7.8

William H. Macy efsanevi hayatını anlatan filmde karakteri Bill Porter canlandırıyor. 40 yılı aşkın bir süredir kapı kapı gezip Watkins ürünlerini satan satıcı Porter serebral palsi, konuşma bozukluğu yaşıyor ve zor durumdadır. Tüm bunlar yetmezmiş gibi kamyon çarpması sonucu yürüme yetisini kaybeder. Ancak hiçbir şey onu satış yapmaktan alıkoyamaz ve her şeye rağmen devam eder.

Door to door satışa bakış açınızı değiştirecek ve yepyeni bir perspektif kazanacağınız keyifli bir film.

The Founder | Imdb Puanı: 7.2

Başarılı fast food zinciri McDonald’s’ın kuruluşunun karanlık hikayesi…. Gerçek kaynaklara göre hazırlanan, biyografi türündeki film Ray Kroc ve McDonald kardeşlerin hikayesini anlatıyor. Film, içerisinde azmin öneminin yanı sıra başarılı olmak için birçok değerli stratejik tüyo da barındırıyor.

« »