icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin

Satış Ekibi Performansını Artırmanın 3 Yolu

Okuma Süresi: 2 dakika Her işletme bazı dönemlerde, satış performansının durakladığı ya da satış ekibinin performansının düştüğü anlarla karşılaşabilir. Satış ekibinizin görüşmeyi satışla kapatıp...

Her işletme bazı dönemlerde, satış performansının durakladığı ya da satış ekibinin performansının düştüğü anlarla karşılaşabilir. Satış ekibinizin görüşmeyi satışla kapatıp kapatamayacağını doğrudan etkileyen bir dizi faktör vardır. Bazı yöntemleri deneyerek satış ekibinizin performansını artırabilir ve döngüyü tersine çevirebilirsiniz. Peki, satış ekibinin performansını artırmak için hangi yöntemler kullanılabilir? Satış ekibi performansı nasıl arttırılır? 

Satış Performansı Nedir?

Satış performansı, satış ekibi üyelerinin hedef belirleme ve bu hedeflere ulaşma konusunda ne kadar etkili olduğunu ifaden kavramdır. Söz konusu satış geliri, performansı ölçmeye yardımcı olan başlıca faktörlerden biridir. Bir hizmet veya ürün, iyi olmasına karşın bazı dönemlerde satış ekibinin yaptığı görüşmeler satışla sonuçlanmayabilir. Bu süreçte satış ekibinin performansını olumlu yönde etkileyen uygulamaların devreye sokulması gerekebilir. 

Satış Ekibinizin Performansını Artıracak Yöntemler 

Tüm satışların temelinde başarılı bir müşteri iletişiminin yer aldığı tüm firmalarca bilinir. Müşteri ile temasa geçen satış ekibinizin tam performansta çalışması, birçok açıdan çok yönlü fayda sağlar. Satış ekibinizin performansını artırmak için uygulayabileceğiniz yöntemler üç başlık altında toplanabilir. 

  1. Doğru Satış Araçlarını Sağlayın

Satış süreçlerinde tekrarlanan görevler diğerlerine kıyasla daha fazla zaman alır. Ekip çalışmanızı verimli hale getirmek için bazı süreçleri otomatikleştirmeniz son derece önemlidir. Satış verimliliğini artıran ve birçok işlemi otomatik olarak gerçekleştiren CRM sistemleri aradığınız etkiyi sunar. Doğru araçlarla satış sürecini başlatan satış ekibi, daha fazla satış ve yüksek performansı bir arada deneyimler. 

  1. Satış Stratejinizi Yenileyin

Satış performansını doğrudan etkileyen unsurlardan bir diğeri, satış ekibinin  pazara girmesini sağlayan stratejidir. Yeni bir yıla başlarken geliştirilen satış stratejileri çoğu zaman uygulamaya konulmadan süreci tamamlar. Satış stratejinizi modern pazarlara, kuruluşlara  ve değişen tüketici ihtiyaçlarına göre düzenlemek çok yönlü fayda sağlayacaktır. Satış ekibinin performansı üzerinde etkili olan stratejilerin, güncelliği yakalaması ve satış olarak geri dönmesi oldukça önemlidir. 

  1. Satış Ekibinizi Şirketin Vizyonuna Dahil Edin

Motivasyon, satış ekibinin etkin bir şekilde çalışmayı sürdürmesinin anahtarıdır. Ekibinizde yer alan her bir üyenin, bunu bilerek işini sürdürmesi size performans olarak geri dönecektir. Her satış temsilcisinin şirket başarısında pay sahibi olduğunu bilmesi günlük performansa artış olarak yansıyacaktır. 

Ekmob SFA, satış süreçlerini verimli hale getiren yetkinlikleri ile ihtiyaç duyacağınız her şeye tek yerden erişmenizi sağlar. Mobil bir şekilde satış işlemlerini gerçekleştirmenizi sağlayan Ekmob SFA, müşteri verilerinin ve saha ekiplerinin yönetimini kolaylaştırır. Satış ekiplerinin, müşterinin firmanıza temas eden yüzü olduğunu bilen Ekmob SFA, kullandığınız sistemleri entegre ederek hızlı kriz çözümleri sunar. 

Satış Ekiplerinin Verimliliğini Artırmak İçin: Ekmob SFA

Satış ekiplerinin müşteri ile kurduğu her temas, satış noktasında oldukça önemli bir adımdır. Bu nedenle satış ekiplerinin müşteriyle olan etkileşimini verimli hale getiren uygulamaların desteğine ihtiyaç duyulur. Ekmob SFA satış hazırlığı, satış esnası ve satış sonrasında eksiksiz destek sunarak portföy hakimiyetini üst seviyeye çıkarır. Müşterilerle yapılan tüm işlemlerin anlık olarak sahadan toplanmasını sağlayan Ekmob SFA ile satış ekiplerinin verimliliğini artırırsınız. Sahadaki belge, doküman ve verilerle uğraşmak zorunda kalmayan satış ekipleri, satışa daha fazla zaman ayırır. Satış ekibinin, satışa odaklanmasını sağlayan Ekmob SFA ile süreci yönetmeye hemen bugün başlayın!

« »