Doğru Satış Maili Yazmanın 7 Kuralı

Satış elemanları için öğrenilmesi gereken ilk ders satışı istemektir. Satış maili yazarken, satış isteme şekliniz bir “harekete geçirici mesaj” ile yapılabilir. Teklifiniz satış listenizin kritik bir parçasıdır. Eyleme çağrı, potansiyel müşterilere avantajlarından nasıl yararlanılacağını söyleyerek tekliften çıkar. Tüm satış bölümü, okuyucuları ürün veya hizmetiniz için istekli oldukları yere yönlendirmek üzere tasarlanmıştır. Şimdi harekete geçirme satış maili ile, onlara bunun için ne yapmaları gerektiğini tam olarak anlatmaktadır. Eylem çağrınız ne kadar net ve güçlü olursa, yanıt o kadar iyi olur. Potansiyel müşterilerinizin ilgisini çekmek ve elde tutmak için sınırlı bir zamana sahipsiniz. Okuyucularınızın ilgisini parçanın sonuna kadar çekmek için şanslıysanız; anlaşmayı güçlü, motive edici bir harekete geçirici satış maili ile kucaklayarak yararlanmak gerekir.

Büyük Harekete Geçiş Konusunda Kurallar

Harekete geçirici bir çağrı oluşturmak, aşağıdaki temel kurallardan bazılarını izlemeyi gerektirir:

Okuyucuların kafasını çok fazla seçenekle karıştırmayın. Çok fazla seçenek sunarsanız, hangisinin en iyi seçim olduğu konusunda okuyuculara endişe verirsiniz. Yanlış seçimi yapmak istemezler, bu nedenle her şeyi bir süre kenara koyabilirler. Ve bir sonraki adımı biliyorsunuz, bütün metniniz çöplükte. Dürtü hala sıcakken okuyucuların cevap vermelerini kolaylaştırın.

Onlara tam olarak ne yapacaklarını söyleyin: Okuyucuların ne yapmasını istediğinizin açıkça göründüğünü düşünebilirsiniz, ancak şunu unutmayın: Sizin için barizdir, çünkü bu sizin teklifinizdir. Parçayı bir yabancı gözüyle okumayı deneyin ve talimatların ne kadar net olduğunu görün.

Onları aramak için izin istiyorsanız “Şimdi Arayın!” yada Web sitenizi ziyaret etmelerini istiyorsanız “Hemen siteyi göz atın! ekmob.com gibisinden bir eylem çağrısında bulunun.

Aciliyet duygusu ekleyin

Eylem çağrınıza aciliyet duymadığınız sürece insanlar genellikle işleri sonraya devredecektir. Teklifte bir zaman sınırı koyun: “Bu teklif 30 gün içinde sona erecek. Kaçırmayın! ” veya malzemelerin sınırlı olduğunu ya da ücretsiz seminerlerinizde sınırlı sayıda koltuk bulunduğunu belirtin. İnsanlara hemen cevap vermek için bir neden verin.

Teşvikler ekleyin

Herkes bonus ikramiyesi almaktan hoşlanır. İnsanlara belirli bir tarihe kadar işlem yaparlarsa ekstra bir şey kazanacaklarını söyleyin. Bu bir rapor belki DVD veya başka değerli bir hediye olabilir.

Eylem çağrınızı göze çarpacak şekilde yerleştirin

Bir paragrafın ortasına gömmeyin. Kendisini koyu renkte tek bir sıraya koyun. Parça boyunca birkaç harekete geçme çağrısı yapmış olabilirsiniz. O halde parçanın sonunda, okuyucunun gözden kaçırmayacağı bir kutuya basit bir versiyon koyun.

Okuyuculara bir hata yapamayacakları konusunda güvence vermek için bir garanti ekleyin

Okuyucular, bir şeyler kaybetmekten korktukları için tereddüt edebilirler. Onlara her şeyin yoluna gireceğini söyleyin. “Risksiz”, “Para İadesi Garantisi” ve “Bilgileriniz gizli tutulur” gibi kelimeleri kullanın.

Farklı türde çağrıları test edin

Neyin daha iyi sonuç vereceğini önceden bilemezsiniz. İnsanlara, onları bir web sitesine göndermekten daha iyi seslenmeniz mi var? Yanıt vermek için kaç tane ikramiyeye ihtiyaç duyuluyor? Cevap verme sürenizi ne yaparsanız kısaltabiliyorsunuz? Tıpkı pazarlama kampanyanızın herhangi bir bölümünü test ettiğiniz gibi harekete geçirici mesajınızı da test etmelisiniz.

Kolaylaştırın

Onların aramalarını ister misin? O halde telefon numaranızı satış parçasının her sayfasına belirgin şekilde yerleştirin ve operatörlerin hangi belirli saatlerde görev yaptıklarını söyleyin. Onların bir web sitesini ziyaret etmesini mi istersiniz? URL girişini kolaylaştırın ve sitenin hazır olduğundan ve bot olmadığını doğrulayın.

Bir cevap yazın