Tatillerde Gelir Yaratmanın Püf Noktaları

Tatil zamanları, şirketinizin gelir kaynaklarını canlandırmak için en iyi dönemlerdir. Tatiller söz konusu olduğunda ek gelir yaratacak kampanyanızın çok daha önceden hazır olması gerekir. Alışveriş yapan insanların %25’inin tatil dönemlerinden önce sitenizi sık sık ziyaret ettiğini biliyor muydunuz? Ya da alışverişlerin yarısından fazlasının mobil cihazlardan gerçekleşeceğini?

Tatile özel stratejilerinizi hazırlarken kullanacağınız en önemli malzemeniz sezon boyunca ölçtüğünüz ölçümler olacaktır. Bu ölçümlerde işinize yarayabilecek bazı dikkat edilesi noktalar bulunmaktadır.
Neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığının ayrıntılı bir görünümünü elde etmek için ürün sayfaları, alışveriş sepeti istatistikleri, sadakat ve benzeri şeyleri bölümlere ayırma yöntemleri hakkında da bilgi edinmelisiniz.Sadakat programlarından bahsetmişken yapılan araştırmalara göre kullanıcılarınızın işlemlerini inleyerek ve bu alanda geliştirmeler yaparak dönüşüm sayınızı %161 oranında artırabilirsiniz. Yani müşterilerinize onları önemsediğinizi hissettirerek daha yüksek satışlar elde edebilirsiniz. Bu hissin yanı sıra müşterileriniz sitenize veya mağazanıza göz atarken onlara mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sunmalısınız.

Tatil dönemlerinde stratejinizi mevcut müşterileriniz üzerinde kullanmak yerine yeni müşteriler çekmek için kullanmalısınız. Yeni müşteriler edinmek ve onları korumak için mükemmel bir dönem olacaktır. Normal zamanda bütçenizin yüksek bir oranını yeni müşteri çekmek için ayırmanız gerektiğini düşününce bu dönemde düşünmeniz gereken tek şey bu dönemin gürültüsünden ve öbür firmaların arasından nasıl öne çıkabileceğiniz olacaktır.

Bu gürültüden sıyrılmanın bir yolu da reklamlarda etkileyici kişilerle çalışmak olacaktır. Yani içerik üreticileriyle çalışmaya bir şans vermelisiniz. Her ne kadar seveni olduğu kadar sevmeyeni olan bir yöntem olsa da insanların  reklamlara göre sevdikleri insanların fikirlerini daha çok önemsediği bir gerçek.Büyük sosyal takipçilere sahip kişilerle ilişkiler kurarak, yepyeni bir kitleye damgasını vuran ortak promosyonlarla çalışabilirsiniz.

Veya daha da iyi bir yöntem olarak müşterilerinize doğrudan dokunabilirsiniz. Onları bir sosyal medya kampanyasına dahil edin. Kalabalık kaynaklı tasarımlar, fikirler ve hatta ürünler üretebilirsiniz.
Kabul edelim,  tatil sezonu birçok perakendecinin satış yapabilmek için en karlı dönemi olacaktır. Özellikle küçük bir işletme iseniz; bu, yeni dinleyicilerle buluşmanız ve yeni izleyiciler edinmeniz için bir fırsattır. Birçok kişi bu noktada çevrimiçi alışverişe başlarken, tatil stratejileri çok sayıda heyecan verici yeni fırsatlar yaratabilir.

Bir cevap yazın