icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin

Bölgetel Telekomünikasyon KSY’lerin Ekmob ile Dönüşümü

Bölgetel ve Bölgetel İzmir olmak üzere toplam 5 il ve 43 kişilik saha ekibiyle hizmet vermekteyiz. 2013 yılından beri Türk Telekom Kurumsal Kanalında her değişime ayak uydurabilmiş, her sisteme hızlı uyum sağlayabilmiş bir ekibiz. Yeni müşteri kazanımını yaparken kurumsal kimliğimizi ortaya koyarak iyi bir hizmet vermeye çalışmak önceliğimizdir.

Hakkında

Bölgetel ve Bölgetel İzmir olmak üzere toplam 5 il ve 43 kişilik saha ekibiyle hizmet vermekteyiz. 2013 yılından beri Türk Telekom Kurumsal Kanalında her değişime ayak uydurabilmiş, her sisteme hızlı uyum sağlayabilmiş bir ekibiz. Yeni müşteri kazanımını yaparken kurumsal kimliğimizi ortaya koyarak iyi bir hizmet vermeye çalışmak önceliğimizdir. 2013 yılından beri edindiğimiz tecrübe, dinamik yönetici kadrosu ve geniş satış ağımız ile birlikte her kalemde %100 ve üzerini hedeflemekteyiz.

Yiğit Ertürk
Yiğit Ertürk

Bölgetel İzmir – Kurumsal Satış Müdürü̈

Müşterimizin her an yanında olmak istiyoruz. Bu sebeple her an sahadayız. Başarımızın temeli saha hakimiyetidir.

Bölgetel Telekomünikasyon KSY’lerin Ekmob ile Dönüşümü

Bölgetel Telekomünikasyon KSY’lerin Ekmob ile Dönüşümü

Ne yapıyoruz?

Bölgetel Telekomünikasyon olarak , 5 ilde aktifiz. Satış süreçlerimizi SME ve MASS ekipleri olarak iki ekip ile yönetiyoruz. Yeni dönemde kanalımızın ağırlığının tamamen VKN’li satışlara yöneleceğini öngörerek, bu alanda kurumsal müşterilerimize daha yoğunlaşmış bulunmaktayız. Personellerimizin bilgi düzeylerini ve tecrübelerini arttırmaya çalışmaktayız. Hem bilgilerini interaktif eğitim sunumları yaparak taze tutmakta hem de yeni gelen her ürün ve tarifenin her detayı öğrenmekteyiz. Amacımız, donanımlı bir KSY kadrosu ile her müşteride doğru ihtiyaçları belirleyerek rafımızdaki en az bir üründen satış yapabilmek.

Ekmob , bu ihtiyaçları belirleyebilmek adına, bizim en büyük gücümüz olmuştur. Gidilen her müşteride, Ekmob’un bize sağladığı imkanlar ile her kalemde iyi dereceler yapmaktayız.

Ekmob’un sahada bize sağladığı olanaklara gelirsek;

Ekmob İle Kullandığımız Modüller

Ziyaret Yönetimi; KMDP’lerimizin aldıkları randevuları Ekmob üzerinden KSY’lere atama yaparak, kişilerin ziyaret edecekleri müşterileri daha kolay yönetebilmekte ve daha detaylı görebilmekteyiz.

Müşteri Yönetimi; KSY’lerimizin üzerine atanmış kapalı portföylerinde yapılan her işlem ve detayları rahatça görebilmesi ve yöneticilerinin de bu konuyu takip edebilmekteyiz.

Rut – Ajanda Yönetimi; KSY’lerimizin randevularını atamasını yaparken ajandalarından gidecekleri yerleri Ekmob üzerinden görerek daha doğru bir planlama ile sahada yönlendirme yapmaktayız. Bu şekilde daha doğru zaman yönetimi yapılmakta ve daha fazla ziyaret edilmektedir. Ayrıca kişilerden anlık konum bilgisi alarak kişilerin günlük çizdiği rut planını görebilmekteyiz.

Yakınımızdaki Firmaları Arama; KSY’lerimize porföylerinde olan veya hiçbir KSY’nin portföyünde bulunmayan firmaları program üzerinden bildirim giderek ziyarete yönlendirmesi.

Teklif Yönetimi; Mobil anlamda programın içine entegre ettiğimiz kurumsal teklif formumuz ile, hem müşteride çok hızlı bir şekilde özel veya standart sözleşmeli teklif oluşturabilmekteyiz hem de mail atarak müşteride daha kurumsal bir duruş sergilemekteyiz. Ayrıca yöneticiler olarak tüm teklif detaylarını inceleyerek kontrol sağlamaktayız. Verilen tüm geçmiş teklifleri de program üzerinden kontrol ederek hiçbir fırsatı kaçırmamaya çalışmaktayız.

Dökümanlar; Güncel duyuru, incentiveler, sabit kanaldan hazırladığımız teklifleri kişilere atamasını yaparak kayıt altında tutmaktayız.

Raporlama; Anlık, günlük veya aylık olarak KSY’lerimizin kaç adet ziyaret yaptığını, bu ziyaretlerin detaylarını, ziyaretlerde ne kadar zaman geçirdiğini, günde kaç firma ile telefonda konuştuğunu, satış beyanları vb.. bir çok özelliği bir tıkla rapor çekebilmekteyiz. Bunun sonucunda da sahada oluşabilecek kaçağı önlemiş olmaktayız.

“Müşterimizin her an yanında olmak istiyoruz. Bu sebeple her an sahadayız. Başarımızın temeli saha hakimiyetidir.”

Bölgetel Telekomünikasyon KSY’lerin Ekmob ile Dönüşümü

Ekmob sonrası hem arama sayısı ve hem müşteri ziyaretleri arttı.

Emrah ÖZBEK Bölgetel – Kurucu Genel Müdür

Biz geniş bir coğrafyada, merkezi olmayan bir personel ağı ile çalışıyoruz. Ekibimiz mobil. Ekibin %80’i evden çalışıyor. Hal böyle olunca sinerjiyi yakalamak, onların her an yanında olduğumuzu hissettirmemiz çok önem arz ediyor. Ekmob kullanımı başlarken pilot bölge belirledik ve o ekibin aktivitelerini anlık görmek – beyan esaslı değil de veriye dayalı raporlama görmek yönetim olarak bizi çok etkiledi. 3 iş gününde tüm firmanın kullanımına açtık. Tüm ekibimizin performansını artık Ekmob’dan takip ediyoruz. Ödüllendirme sistemimizi de burada yapılan aktivitelere göre şekillendirdik. Hem arama hem ziyaret sayılarında ciddi bir artış gözlemledik. Müşterilerimizi segmente ettik. Segmentlere göre düzenli arama veya ziyaret yapıyoruz. Müşteri bilgilerinizi güncelliyoruz. Bu, kurumsal hafızanın oluşmasını sağlıyor. Personel sirkülasyonunun bu denli yüksek olduğu bir sektörde bu tür uygulamaların en büyük katma değeri bu.

Personel sirkülasyonunun bu denli yüksek olduğu bir sektörde bu tür uygulamaların en büyük katma değeri kurumsal hafızanın oluşmasını sağlamak.

Özet

  • 3 iş gün içerisinde tüm ekip Ekmob kullanmaya başladı.
  • Ekmob ile Ziyaret Yönetimi, Müşteri Yönetimi, Rut-Ajanda Yönetimi, Yakında Firma arama, Teklif yönetimi, Dökümanlar ve Raporlama yapabiliyoruz.
  • Ekibin %80 evden çalıştığı halde sinerjiyi yakaladık ve hem arama sayısı hem de ziyaretler arttı.

Tüm hikayeleri inceleyin.

Ekmob SFA: Satış Ekibi Otomasyonu – Sales Force Automation
Satış ekibinizin performansını artırın.

Ekmob’un sizin süreçlerinize nasıl fayda sağlayacağını öğrenmek için hemen uzman danışman ekibi ile iletişime geçin.