icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin

Ağ Güvenliği

Ağ Güvenliği Özel Güvenlik Ekibi Küresel olarak hizmet veren güvenlik ekibimiz, güvenlik uyarılarına ve etkinliklerine yanıt vermek için 7/24 çalışır....

Ağ Güvenliği

Özel Güvenlik Ekibi

Küresel olarak hizmet veren güvenlik ekibimiz, güvenlik uyarılarına ve etkinliklerine yanıt vermek için 7/24 çalışır.

Koruma Yapısı

Ağ güvenliği yapımız birden fazla güvenlik bölgesinden oluşur. Veri tabanı sunucuları gibi daha hassas sistemler en güvenilir bölgelerde korunmaktadır. Diğer sistemler, işleve, bilgi sınıflandırmasına ve riske bağlı olarak duyarlılıklarıyla orantılı bölgelerde bulunur. Bölgeye bağlı olarak, ek güvenlik izleme ve erişim kontrolleri uygulanacaktır. Dmz’ler internet arasında ve dahili olarak farklı güven bölgeleri arasında kullanılır.

Ağ Güvenlik Açığı Taraması

Ağ güvenliği taraması, uyumsuz veya potansiyel olarak savunmasız sistemlerin hızlı bir şekilde tanımlanması için bize derinlemesine bilgi sağlar.

Saldırı Tespit ve Önleme

Servis giriş ve çıkış noktaları, anormal davranışları tespit etmek için kullanılır ve izlenir. Bu sistemler, önceden belirlenmiş eşikleri aştığında uyarılar oluşturacak ve yeni tehditlere dayalı olarak düzenli olarak güncellenecek şekilde yapılandırılmıştır. Bu sistem 7/24 süre takip edilir.

Tehdit İstihbarat Programı

Ekmob, çeşitli tehdit istihbarat paylaşım programlarına katılır. Bu tehdit istihbarat ağlarına gönderilen tehditleri izler ve riske dayalı eylemleri tespit eder.

Mantıksal Erişim

Ekmob ağına erişim, açık bir şekilde bilinmesi gereken bir temel ile sınırlandırılır. Burada en az ayrıcalık kullanır, sık sık denetlenir ve izlenir. Ayrıca operasyon ekibimiz tarafından kontrol edilir. Ekmob ağına erişen çalışanların birden fazla kimlik doğrulama faktörü kullanmaları gerekir.

Güvenlik Olayı Yanıtı

Sistemde bir sorun olduğunda; operasyon, ağ mühendisliği ve güvenlik kapsamı sağlayan ekiplerimize 7/24 ulaşılabilir. Ekibimiz, iletişim kanalları ve eskalasyon yolları dahil olmak üzere güvenlik olayı müdahale süreçleri konusunda eğitilir.

« »