icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin

Ünlem Sigorta’nın Başarı Hikayesi

Zorluk

Ünlem Sigorta 2005 yılında kurulmuş, merkezine %100 müşteri memnuniyetini alan bakış açısıyla, sektörde birçok ilki gerçekleştirmiş Türkiye’nin en büyük acentelerinden birisidir.

Ünlem Sigorta’nın kurucusu Gökhan Uçar, çalışmaya başladığında, müşteri görüşmeleri sırasında yaşadığı diyalogları not almaya başladı ve bu notları temel alarak bir satış modeli geliştirdi. Ancak, şirketin hızla büyümesiyle birlikte, bu notları düzenlemek ve kullanmak giderek zorlaştı. Çalışanların tutarlı bir satış modeli uygulamalarını sağlamak için daha verimli bir yöntem gerekiyordu. 

Ekmob SFA’den önce Ünlem Sigorta, müşteri görüşme verilerini düzenli bir şekilde kaydetmek ve takip etmek konusunda zorluklar yaşıyordu. Mevcut Excel kullanımı, artan veri miktarıyla başa çıkma konusunda yetersiz kaldı. Ayrıca, çalışanların izlenmesi, yönetilmesi ve hiyerarşi kurulması da zorluklarla doluydu, mevcut yöntemler şirketin hızla büyüyen ihtiyaçlarını karşılamakta yetersizdi. 

Uçar “Çalışan sayımızın artmasıyla, verileri Excel’de not etmeye başladık ancak kullanımda zorluklar yaşadık ve çözümler aramaya başladık.”

Rota planlama ve verimlilik izleme için uygun bir araçları yoktu. Görüşmelerin geri bildirimlerini etkili bir şekilde iletmek ve değerlendirmek de zorluklarla doluydu. Bu sorunlar, Ünlem Sigorta’nın satış süreçlerini optimize etmek ve müşteri memnuniyetini artırmak için daha etkili bir çözüme ihtiyaç duyduğunu açıkça ortaya koydu.

Çözüm

Ekmob SFA, müşteri görüşmelerinin verilerini düzenli bir şekilde tutma ve yönetme ihtiyacını karşılamak için kurulumu gerçekleştirdi. Takım yönetimi ve kişiselleştirilmiş formlar oluşturma gibi ihtiyaçlar için Ekmob SFA mobil uygulaması uygun bir çözüm oldu. 

Uçar “Ekmob SFA mobil uygulaması oldukça avantajlı. Sistem içine girdiğimde hiyerarşi oluşturabiliyor, düzenleyebiliyor ve takımları yapılandırabiliyorum.” 

Ekmob SFA harita üzerinde müşteri ve çalışan yoğunluğunu gözlemleyerek rotaları planlama ve verimliliği artırma imkanı sundu. Aynı zamanda, olumlu ve olumsuz görüşmeleri hızlı bir şekilde geri bildirim yaparak satıcıların gelişimini destekledi, müşteri karşısında profesyonelliklerini artırarak satış kalitesinde gözle görülür bir artış sağladı. 

Uçar “ Ekmob SFA ile beraber. Ünlem sigorta çalışanları girdiği tüm görüşmelerde müşterilerin kayıtlarını düzenli tutabiliyorlar.”

Ekmob SFA, Ünlem Sigorta’ya yaşadıkları sorunlara profesyonel çözümler sunarak iş süreçlerini geliştirmelerine yardımcı oldu.

Sonuç

Ekmob SFA, görüşme verilerini düzenli bir şekilde kaydetmeyi ve takip etmeyi sağlayarak veri kalitesini artırdı. 

Uçar “Anlık bildirimler ve anlık görüşme yönetimi sayesinde gerçekten Ekmob SFA’den yararlanıyoruz”

Mobil uygulama sayesinde, istedikleri yerde anlık olarak tüm işlemleri kolayca gerçekleştirebilir hale geldiler. Ayrıca, harita üzerinde müşteri ve çalışan yoğunluğunu gözlemleyerek rota planlama ve verimlilik izleme imkanına sahip oldular. Olumlu ve olumsuz görüşmelerin hızlı geri bildirimlerle yönetilmesini sağlayarak satış ekiplerinin performansını artırdı. 

Ekmob SFA’nın getirdiği bu faydalar sayesinde Ünlem Sigorta, verimliliklerini artırarak satış gücünü güçlendirdi ve müşterilere daha profesyonel bir hizmet sunma yeteneği geliştirdi. 

Uçar “Müşterinin karşısında da profesyonelliğimizi bir anlamda Ekmob SFA ile beraber gösterebiliyoruz”

Ekmob SFA, Ünlem Sigorta’nın Türkiye’nin en büyük acentelerinden biri haline gelmesine ve başarıyla büyümesine katkı sağladı. 

Gökhan Uçar
    Gökhan Uçar

    Ünlem Sigorta – Genel Müdür

    Ekmob SFA’i kullanmaya başladığımız andan itibaren veri kalitemiz ciddi şekilde arttı ve verimliliklerimizde belirgin bir artış yaşandı. Ayrıca, satış kalitemiz de gözle görülür bir şekilde artmaya başladı.