icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin

Ekmob SFA ile Saha Satış Ekibi Nasıl Yönetilir?

Okuma Süresi: 3 dakika Saha satış ekibi yönetimi gerektiren çalışma alanlarında, kalite ile kayıp arasındaki dengeyi kurmak son derece önemlidir. Eleman dönüşüm oranında %15-30...

Saha satış ekibi yönetimi gerektiren çalışma alanlarında, kalite ile kayıp arasındaki dengeyi kurmak son derece önemlidir. Eleman dönüşüm oranında %15-30 oranında düşüş sağlayan Ekmob SFA ile ekip kalitesini arttırırken eleman kaybının önüne geçebilirsiniz. Peki, Ekmob SFA ile saha satış ekibi yönetimi nasıl gerçekleştirilir? Ekmob’un ekip yönetimine katkıları nelerdir? 

Ekmob SFA’nın Saha Satış Ekibi Yönetimine Etkisi 

Bir firmanın içerisinde satış ekibi varsa, başarılı olmak için önceliklendirmesi gereken iki önemli husus bulunur. Bunlar, sağlam bir satış planına sahip olmak ve yüksek motivasyonlu satış temsilcileri ile çalışmaktır. Ofis içi çalışma gerektiren alanlarda ekibi yönetirken ekibinizin çalışma saatlerini ve görevlerini izleyerek takibi sürdürebilirsiniz. Bir saha satış ekibini yönetirken herkesin performansını kontrol etmek son derece karmaşık bir hal alabilir. Farklı konumlardaki ekiplerin verimli bir şekilde yönetilmesi için işleri otomatikleştiren sistemlere ihtiyaç duyulur. Ekmob SFA, yetkinleri ile devreye girerek saha satış ekip yönetimini tek panel üzerinden kontrol etmenizi sağlar. 

Saha Satış Ekibi Yönetiminde Ekmob SFA Etkisi

Satış ekipleri, zamanlarının çoğunu sahada müşterilerle geçirdiği için işletmelerin sahadaki yüzü olarak bilinirler. İşletmenin müşteriyle temas eden noktasını oluşturan saha satış ekipleri, aynı zamanda sahadaki satış ve pazarlama çalışmalarını gerçekleştirir. Aktif bir sürecin içerisinde yer alan saha satış ekiplerinin yönetimi ve takibi noktasında, zaman kaybı yaratmayacak araçların kullanımı son derece önemlidir.

Ekmob SFA, sahada geçirilen zamanınn doğru ve verimli kullanılması için tüm işlemlerin otomatik ve anlık olarak gerçekleştirilmesini sağlar. Saha satış ekiplerini doğru ve teknolojik araçlarla donatmanızı sağlayan Ekmob SFA’nın ekip yönetimine olan katkılarını üç başlık altında inceleyebiliriz. 

  1. Satış Ekibi Aktiviteleri Anlık Görüntülenebilir

Saha satış ekiplerinin ve yöneticilerinin en çok zorlandığı konuların başında anlık veri takibi yapamamak yer alır. Karmaşık verilerin ve aktivitelerin takibi için Ekmob SFA’nın yetkinliklerinden yararlanabilirsiniz. Satış ekibinin aktivitelerini anlık olarak görüntülemenize imkan tanıyan Ekmob satış otomasyonu sayesinde dilediğiniz yerden ekibinizi yönetmeniz mümkündür.  Ayrıca Ekmob SFA,  satış ekibine ait aktiviteleri, anlamlı grafikler halinde sunarak süreci kolaylaştırmayı amaçlar. 

  1.  Müşteriye Özel Verilere Saha Satış Ekibi Tek Yerden Erişir 

Müşteriye ait verilerin tek yerde ve düzenli bir şekilde tutulması saha satış ekiplerinin işini kolaylaştırır. Saha satış ekibinize müşteri ve görev atayabileceğiniz Ekmob SFA sayesinde müşteriyle ilgili tüm süreci kolay bir şekilde yönetebilirsiniz. Ekmob SFA yetkinlikleri ile saha satış ekibi, haritadan müşterilerini kolayca görüntüleyebilir ve her biri için verileri teker teker inceleyebilir. 

  1. Saha Verileri Kolayca Toplanabilir 

Saha satış ekiplerinin işini zorlaştıran ve ekstra zamana ihtiyaç duyulan konuların başında veri toplama ve birleştirme işlemleri yer alır. Ekip performansını olumsuz yönde etkileyen veri düzenleme işlemlerini Ekmob SFA’ya bırakarak kolayca depolanmasını izleyebilirsiniz. Sahadan aldığı verileri anlık olarak işleyen, yöneticiye yansıtan ve depolayan Ekmob SFA ile saha sürecini hızlı bir şekilde yönetirsiniz. Ekmob SFA’nın satış sürecini her yerde verimli ve hızlı bir şekilde sürdürmenizi sağlayan sistemleri sayesinde, ekip yönetimini kusursuz hale getirebilirsiniz. Ekip performansını olumlu yönde etkileyen teknolojik araçların yardımıyla potansiyel müşterilerinize daha etkin bir şekilde odaklanırsınız. 

Ekmob SFA ile Ekip Yönetimini Bir Üst Seviyeye Taşıyın 

Ekmob SFA, uzaktan ekip yönetiminin beraberinde getirdiği zorlukların önüne geçen sistemleri sizlerle buluşturur. Yapay zeka destekli çözümler ile ön plana çıkan Ekmob, zaman ve maliyetten tasarruf etmenizi sağlayan özellikler sunar. Satış ekibinizin performansını bir sonraki seviyeye taşımak ve ekip yönetimini kolaylaştırmak için Ekmob SFA’yı kullanmaya hemen bugün başlayın!

« »