icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin
three-young-happy-colleagues-coworking (1)

KOBİ’ler Satışlarını Teknoloji İle Nasıl Arttırır?

Okuma Süresi: 2 dakika Başarının temel bileşenleri arasındaki yerini alan teknoloji, büyük ve küçük ölçekteki pek çok işletmeyi doğrudan etkiliyor. Gelişmekte olan ülkelerin büyüme...

Başarının temel bileşenleri arasındaki yerini alan teknoloji, büyük ve küçük ölçekteki pek çok işletmeyi doğrudan etkiliyor. Gelişmekte olan ülkelerin büyüme motorları olarak kabul edilen KOBi’ler de teknolojiyi benimseyip en iyi şekilde kullanması gereken gruplar arasında yer alıyor. Peki, KOBİ’ler satışlarını artırmak için modern teknolojiden nasıl faydalanabilir? Teknolojinin KOBİ’ler üzerindeki etkileri neler?

KOBİ’ler Neden Modern Teknolojiyi Benimsemeli?

Modern teknoloji, KOBİ’lerin büyümesinin önündeki geleneksel engellerin ortadan kalkmasında etkin bir rol oynuyor. KOBİ’ler satışlarını artırmak için işini büyütmeyi hedeflerken, teknolojiyi benimseme noktasında hala çeşitli zorluklar yaşıyor. Maliyet endişeleri ve sunulan çözümlerin çeşitliliği KOBİ’lerin iş ihtiyaçlarına uygun teknolojinin belirlenmesini güçleştiriyor. KOBİ’lerin bu noktada modern teknolojiyi benimserken gelir artışını iyileştirmeyi, çalışan verimliliğini arttırmayı ve daha fazla müşteri edinmeyi hedeflemesi oldukça önemli. 

Teknolojik yeniliklerden önce KOBİ’lerin  hangi iş alanlarında bu gelişmeleri uygulayabileceğini önceden araştırmaları gerekiyor. Daha sonra mevcut dijital çözümlere odaklanarak gelişime ayak uyduran KOBİ’ler, önüne çıkan çözümlerin çoğunu iş alanına göre kolayca ölçeklendirilebilir.

KOBİ’ler Modern Teknolojiyi Nasıl Benimseyebilir? 

Yeni başlayan ve büyümeyi hedefleyen KOBİ’ler teknoloji trendlerini yakından takip ederek iş alanlarına uygun yenilikleri uygulamaya koyabilir. Süreci otomatikleştiren ve kusursuz hale getiren teknolojik araçlar sayesinde KOBİ’ler, asıl işlerine daha fazla zaman ayırabilir. Bu noktada KOBİ’lerin izleyebileceği adımları şu şekilde sıralayabiliriz; 

Otomasyon Sistemlerine Geçiş Yapmak

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok iş alanına yayılan otomasyon, günümüzde ihtiyaç olarak değerlendirilen bileşenlerden biri halini aldı. Doğru teknolojiyi benimsemek, KOBİ’lere ana işlerine odaklanma noktasında zaman ve verim olarak geri döner. Otomasyon sistemleri sayesinde KOBİ’ler manuel ve tekrarlayan görevlere ayırdığı zamanı satış verimliliği için kullanabilir. Hata olasılığını büyük ölçüde azaltan otomasyonlar zamandan ve maliyetten tasarruf sağlarken, aynı zamanda üretkenliğin ve verimliliğin artırılmasına da yardımcı olur. 

Temel Faaliyetlere Odaklanmak İçin Görevlerinizi Teknolojik Araçlara Devretmek

Küçük bir işletmeyi yönetmek ve büyütmek çoğu zaman işletme sahibinin zorlanmasına neden olur. Birden fazla görev ve işlemi yürütmek durumunda kalan işletme sahibi ve çalışanlar, asıl işlerine yeterince vakit ayıramayabilirler. Doğru teknolojiyi kullanan KOBİ’ler ise işletmenin günlük işlerine odaklanmak yerine en önemli görevlerine daha fazla zaman ayırırlar. Otomatikleşen teknolojilerden yararlanarak temel faaliyetlerinize yeterli enerji ve zamanı ayırabilirsiniz. 

CRM ile Müşteri İletişimini Üst Seviyeye Taşımak

Müşteriler, sorularına hızlı ve doğru yanıt veren işletmelerle daha etkili bir deneyim yaşar. Uygun teknoloji ile eşleşen KOBİ’ler iletişimi kusursuz bir hale getirerek müşteriyle olan etkileşimini üst seviyeye çıkarabilir. Bu noktada CRM araçlarına geçiş yapan KOBİ’ler müşterileriyle uzun süreli ilişkiler kurar. CRM sistemlerini kullanan KOBİ’ler takip, analiz ve satış süreçlerini sorunsuz bir şekilde sürdürebilir. 

Ekmob SFA müşteri ilişkilerini bir üst boyuta taşıyan yetkinlikleri ile daha fazla özelliği bir arada deneyimlemenize imkan tanır. Arama, ziyaret, sipariş ve form doldurma gibi aktiviteleri anlık olarak CRM verisine dönüştüren Ekmob SFA ile müşteri portföyünüze %100 hakimiyet sağlayabilirsiniz. 

Satış Ekibinizi Modern Teknolojiyle Yönetmek İçin Ekmob SFA Kullanın!

Ekmob SFA ile satış ekibinizi yöneterek sürece dilediğiniz yerden dahil olabilir ve gerekli takipleri gerçekleştirebilirsiniz. Saha satış ekibi yönetim uygulaması sayesinde ekibinizi yönetirken, müşterileriniz hakkındaki bilgilere bir dokunuş uzaklığında yer alabilirsiniz. Satış ekibiniz süreci etkin bir şekilde yönetirken, siz de onun faaliyetlerini anlık olarak takip edebilir ve gerekli raporlara ulaşabilirsiniz. Modern teknolojiyle donatılmış satış süreçlerini deneyimlemek için hemen bugün Ekmob SFA kullanmaya başlayın! 

« »