icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin

Pandemi Döneminde Bayi ve Saha Satış Ekibi Yönetimi

Okuma Süresi: 2 dakika Ekmob Webinarları’nda bu hafta yapı, inşaat ve seramik sektörlerinin saha satış operasyonlarının pandemi ile değişimini, satış süreçlerindeki dijital dönüşümünü ve...

Ekmob Webinarları’nda bu hafta yapı, inşaat ve seramik sektörlerinin saha satış operasyonlarının pandemi ile değişimini, satış süreçlerindeki dijital dönüşümünü ve NG Grup’un başarılı değişim stratejilerini konuştuk. NG Grup’un Kurucu Başkan Asistanı Mehmet Kılavuz pandemi sürecindeki deneyimlerini ve birçok değerli bilgiyi bizlerle paylaştı.

NG Kütahya Seramik Pandemi Döneminde Nasıl %40 Büyüme Gerçekleştirdi? 

Neler Konuştuk?

Mehmet Kılavuz, yaşadığı anıların birikimlerini bizlerle paylaşırken birkaç konunun üstünde durduk ve merak ettiğimiz bazı soruları sorduk. Bu sorular da şu şekilde idi:

 • Pandemi döneminde NG Kütahya Seramik satış sürecini nasıl yönetti? Nasıl değişiklikler yaşandı?
 • Pandemi sürecinde NG Kütahya Seramik nasıl %40 büyüme gösterdi? Başarılarının sırrı neydi?
 • Ekmob’un NG Kütahya Seramik satış ekiplerine faydaları ne oldu?
 • NG Kütahya Seramik, bayi ve kana sürecini nasıl yönetiyor?
 • Yapı ve inşaat malzemeleri satan firmaları 2021 yılında neler bekliyor?
Ekmob, NG Kütahya Seramik Satış Ekiplerinin Hayatında Neleri Değiştirdi?

Mehmet Kılavuz Neler Önerdi?

 • Biz, şirketlerimizde ‘kriz’ kelimesini kullanmıyoruz. Krizler gelip gider. Bu psikolojik bir savaştır. İnsanların motivasyonunu düşürür. Önemli olan yapmak istediklerimiz, hedeflerimiz için çalışmaya devam edebilecek motivasyona sahip olmaktır.  
 • Bir gün bu pandemi bitecek ve eski hayatlarımıza geri döneceğiz. Ama pandemi döneminde bize bırakan olumlu gelişmelerden faydalanmaya devam edeceğiz. Örneğin; online toplantılar ve home ofis çalışmalar birçok sektörde kalıcı olacaktır.
 • Başarılı bayi yönetiminin ilk adımı bayileri iş ortağı olarak görmektir. Onlar bizim ailemizin birer üyesidir.
 • Mevcut pazarlar, bazen daralabilir veya genişleyebilir. Burada önemli olan sizin davranış ve tutumlarınızdır. Bizim de içinde bulunduğumuz inşaat ve yapı malzemeleri satışı mart ayından itibaren daralmaya başladı. İnşaat sektörü bir anda yüzde yedi oranında küçüldü. Ama biz, buradaki durumu önceden görüp gerekli tedariklerimizi ona göre sağladık.
 • 2021 yılı inşaat ve yapı malzemeleri satan firmalar için 2020’den daha güzel ve verimli geçecektir. Bu konuda inancımızı kaybetmemeliyiz.
 • Başarılı hedeflerin sırrı bir bitiş noktası belirlemektir.
 • NG Kütahya Seramik olarak bu dönemde başarımızın sırrı 6-7 yıldır hem perakendeye hem de dijital dönüşüme önem veriyoruz. Bunu aynı şekilde iş ortaklarımıza da tavsiye ediyoruz. Çünkü bizler üretimciyiz. Satıştan anlamayız. O süreci sağ olsun iş ortaklarımız (bayilerimiz) çok iyi yapıyor. Onun için iş ortaklarımıza da mağaza açmalarını öneriyor, onları bu konuda teşvik ediyoruz.
 • Ekmob sayesinde bu süreçte hız kazandık. Sürekli sahada bulunan ekip arkadaşlarımızın işlerini kolaylaştırdık. Çünkü başarılı olmanın sırrı iyi bir ekibi iyi bir yazılımla desteklemektir.
İnşaat Malzemeleri Satan Firmaları 2021 Yılında Neler Bekliyor?

Birçok bilgi ve öneri kazanabileceğiniz yayınımızı YouTube üzerinden izleyebilir, Spotify üzerinden dinleyebilirsiniz. Yaptığımız tüm webinarlar ücretsiz ve herkese açıktır. Siz de Linkedin’dan Ekmob’u takip ederek webinar takvimimizden haberdar olabilirsiniz.

Değerli bilgileri için Sayın Mehmet Kılavuz’a teşekkür ederiz.

« »