Saha Gücü Yönetimi

Saha gücü yönetimi, mobil uygulamalar ile değişiyor. Bu uygulamalar sayesinde, saha gücü yönetimi her zamankinden daha çevik bir yapıya bürünüyor. Kurumsal içerikte mobil uygulamaların kullanım örnekleri:

  • İçinde hasar fotoğrafları bulunan mülkiyet raporları hazırlayan bir emlak müfettişi,
  • Ambulans için yeni malzemeler sipariş eden ve raporları tamamlayan bir sağlık görevlisi,
  • İnternet için bir hasar raporu hazırlayan bir uzman,
  • Bankası için bilgiler toplayan saha elemanları vb.

Peki kurumsal mobil uygulamaların faydaları ve süreçleri nelerdir?

1) Bilgileri Dijitalleştirin

Teknolojinin gelişmesine rağmen yine de saha kuvvetini yalnızca kalem ve kağıtla donatan çok sayıda kuruluş var. Sonuç olarak, raporlar, sözleşmeler veya diğer veri yakalama belgeleri manuel olarak yazılır ve manuel olarak sisteme girilmesi gerekir. Bu da hem daha masraflı hem de çevre açısından daha zararlıdır. Ayrıca bir saha çalışanı, sisteme kolay bir şekilde bilgi girme imkânına sahip olsaydı, ofiste daha az zaman harcayabilirdi.

2) Doğru Bilgileri Doğru Hale Getirin

Saha kuvvetini mobil bir çözüm ile değiştirmeye ikna etmek için kalem ve kağıttan daha iyi bir deneyim sunmak önemlidir. Uygulama, doğru bilgileri daha çabuk almaya yardımcı olursa, doğru yolda gidersiniz.

3) Yeni Bilgileri Paylaşın

Yakalanan bilgiler genellikle yeni takip eylemlerine yol açar. Bilgiler, diğer yazılım uygulamaları için ne kadar çabuk eriyorsa, daha çabuk bir takip eylemi tetiklenebilir. Bu nedenle, bilgiyi olabildiğince çabuk paylaşmak önemlidir. Yine çoğu şirket için, kurum içi yazılım uygulamaları ile entegrasyon gerekiyor.

4) Güvenli Erişim

Saha çalışanı tarafından toplanan bilgiler hassas olabilir. Kişisel bilgiler içerebilir ve bu bilgiler çok dikkatli kullanılmalıdır. Bu nedenle, bu alandaki bir çözümün güvenli olması çok önemlidir. Güvenli bağlantılar ve şifrelenmiş veriler, bu alandaki aradığınız işlevlerdir.

5) Her Yerde Veri Bağlantısı

Kalem ve kağıt her yerde çalışır. Mobil bir çözüm de öyleyse her yerde çalışmalıdır.. Veri bağlantısının olmaması, saha çalışanının işini yapmasına engel olmamalıdır. Bu nedenle mobil çözümün çevrim dışıda çalışabilmesi önemlidir.

6) İmza

Yakalanan bilgiler genellikle üçüncü bir tarafça (müşteri, denetime tabi bir taraf vb.) Teyit edilmelidir. Bu şartın üstesinden gelmenin iyi bir yolu, bir imza gerektirmektir. İhtiyaçlara bağlı olarak görsel bir imza alanı veya elektronik imza alanı ile entegrasyon yapabilmelisiniz.

7) Verileri Görselleştirme ve Dağıtım

Genellikle saha çalışanı tarafından yakalanan verilerin görselleştirilmesi veya anlık olarak görsel verilerin toplanabilmesi ve dağıtılabilmesi gereklidir. Bir müşteriyle birlikte bir sözleşmeyi tamamlayan bir satış temsilcisinin, sözleşme, form gibi belgelere hızlı bir şekilde ulaşığ hızlı bir şekilde ofise iletilmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın