icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin

7 Adımda Başarılı Saha Gücü Yönetimi

Okuma Süresi: 2 dakika Sahadan alınan anlık bilgileri mobil kaynaklardan sağlarsanız birçok faydasını

Saha gücü yönetimi, mobil teknoloji ile değişmeye başladı. Bu değişim sayesinde, saha gücü yönetimi daha çevik bir yapıya büründü. Çünkü saha ekipleri mobildir. Ve kullanılan uygulamaların da buna uygun olması gerekir. Örneğin:

  • Bir emlakçının mülkiyet raporu hazırlarken hasar fotoğrafları çekmesi ve ofise göndermesi,
  • Bir sigorta acentası personelinin sahada sigorta poliçelerini doldurması,
  • Teknik servis personelinin memnuniyet anketi yapması,
  • Bayi yönetimi yapan satış temsilcisinin notlarını yöneticisine aktarması vb.

Peki 7 adımda saha başarınızı nasıl arttırabilirsiniz?

1) Sahadaki Dataları Dijitale Çevirin 

Eğer saha ekibinizi teknoloji ile desteklemezseniz verileri kağıtlara yazmaları gerekir. Bu yöntem hem masraflı hem ekolojik olarak zararlıdır. Üstelik veri kayıplarını mümkün hale getirir. Sahadaki gücünüzün gerçek potansiyelini ortaya çıkarmak için teknolojiden yararlanın.

2) Dataları Kolay ve Doğru Şekilde Toplayın

Kullanılan teknolojik desteğin kolay ve özelleştirilebilir olması ekipler için önemlidir. Özelleştirilebilir formlara sahip dinamik bir uygulama saha gücü yöne

aha gücünü mobil bir çözüm ile değiştirmeye ikna etmek için kalem ve kağıttan daha iyi bir deneyim sunmak önemlidir. Uygulama, doğru bilgileri daha çabuk almaya yardımcı olursa, doğru yolda gidersiniz.

3) Yeni Bilgileri Paylaşın

Yakalanan bilgiler genellikle yeni takip eylemlerine yol açar. Bilgiler, diğer yazılım uygulamaları için ne kadar çabuk eriyorsa, daha çabuk bir takip eylemi tetiklenebilir. Bu nedenle, bilgiyi olabildiğince çabuk paylaşmak önemlidir. Yine çoğu şirket için, kurum içi yazılım uygulamaları ile entegrasyon gerekiyor.

4) Güvenli Erişim Sağlayın

Saha çalışanı tarafından toplanan bilgiler hassas olabilir. Kişisel bilgiler içerebilir ve bu bilgiler çok dikkatli kullanılmalıdır. Bu nedenle, bu alandaki bir çözümün güvenli olması çok önemlidir. Güvenli bağlantılar ve şifrelenmiş veriler, bu alandaki aradığınız işlevlerdir.

5) Her Yerde Ulaşılabilir Olun

Kalem ve kağıt her yerde çalışır. Mobil bir çözüm de öyleyse her yerde çalışmalıdır.. Veri bağlantısının olmaması, saha çalışanının işini yapmasına engel olmamalıdır. Bu nedenle mobil çözümün çevrim dışıda çalışabilmesi önemlidir.

6) Online İmza Toplayın

Yakalanan bilgiler genellikle üçüncü bir tarafça (müşteri, denetime tabi bir taraf vb.) Teyit edilmelidir. Bu şartın üstesinden gelmenin iyi bir yolu, bir imza gerektirmektir. İhtiyaçlara bağlı olarak görsel bir imza alanı veya elektronik imza alanı ile entegrasyon yapabilmelisiniz.

7) Verileri Görselleştirme ve Dağıtım

Genellikle saha çalışanı tarafından yakalanan verilerin görselleştirilmesi veya anlık olarak görsel verilerin toplanabilmesi ve dağıtılabilmesi gereklidir. Bir müşteriyle birlikte bir sözleşmeyi tamamlayan bir satış temsilcisinin, sözleşme, form gibi belgelere hızlı bir şekilde ulaşığ hızlı bir şekilde ofise iletilmesi gerekmektedir.

« »