icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin
satış ekipleri

Satış Ekiplerinde Sürdürülebilir Başarı Nasıl Sağlanır?

Okuma Süresi: 2 dakika Her şirket, satış ekiplerinde sürdürülebilir bir başarı anlayışı ile hareket edilmesini ister. Bazı şirket ve kuruluşlar söz konusu başarıyı devam...

Her şirket, satış ekiplerinde sürdürülebilir bir başarı anlayışı ile hareket edilmesini ister. Bazı şirket ve kuruluşlar söz konusu başarıyı devam ettirmek için çeşitli formüllere başvurur. Farklı güçlü ve zayıf yönlere sahip olan kişileri satış ekibine dahil eden şirketler, sürdürülebilir bir ekip başarısına ulaşır. Peki, satış ekiplerinde istediğiniz başarıyı yakalamak için hangi adımları takip etmeniz gerekir? 

Sürdürülebilir Satış Performansı için 3 Önemli Nokta 

satış ekipleri

1) Eğitim 

Şirketinizin geleceği ve satış ekibinizin başarısı için eğitimi ön planda tutmanız oldukça önemlidir. Geleneksel satış yöntemleri ve stratejileri ile hareket ettiğinizde güncel satış süreçlerinin gerisinde kalabilirsiniz. Satış ekibinizi daima güncel tutmayı ve sürdürülebilir başarının avantajlarını deneyimlemeyi istiyorsanız onlara eğitimler vererek ilerlemeniz gerekir. 

2) Yetenek 

Organizasyonel bir başarı için satış ekibinin sahip olduğu yeteneklere odaklanmak gerekir. Bu noktada, stratejik adımlardan oluşan satış işlemlerinde çoğu zaman satış ekibinin yeteneği ön plana çıkar. Satış alanında çalışmak isteyen bir personelin, sürdürülebilir başarıyı yakalaması adına bu alanda yetenekli olması gerekir. 

3) Taktikler 

Satış ekiplerinin performansını artırmak ve bunu sürdürülebilir hale getirmek için doğru satış personelini işe almak yeterli olmayabilir. Bütçelerini karşılamak ve aşmak için gerekli satış stratejisine sahip olan işletmeler, ihtiyaç duyulan taktikleri kullanamadığında beklediği başarının gerisinde kalabilir. 

Satış Ekiplerinde Sürdürülebilir Bir Başarı için Hangi Taktikleri Uygulamalısınız?

satış ekipleri

Satış alanında faaliyet gösteren şirketlerin sürdürülebilir bir başarıya ulaşması için düzenli olarak takip etmesi gereken belli adımlar vardır. Öncü şirketlerin olayları ve iş süreçlerini ele alışı bu noktada oldukça önemlidir. Sürdürülebilir bir başarı için uygulayabileceğiniz taktikleri şu şekilde sıralayabiliriz: 

  • Sürdürülebilir bir başarı yakalamak için sektörünüzde öncü olarak nitelendirilen şirketlerin sorunları nasıl ele aldığını inceleyebilirsiniz. 
  • İyi bir sürdürülebilirlik yakalamak isteyen şirketlerin ofis duvarlarının ötesine geçmesi gerekir. Bunun için markanızı ilişkilendireceğiniz ortaklıkları ve tedarikçileri ayrıntılı bir şekilde analiz etmelisiniz.
  • Başarının en önemli faktörlerinden biri, sürece çalışanları dahil etmek ve fark yaratma anlayışını benimsemektir. 
  • Sürdürülebilirlik için paylaşmak istediğiniz bilgileri, şirkete ilgi duyan paydaşlarınıza kolayca erişebilecekleri şekilde sunmanız gerekir.  
  • Şeffaf, net ve somut eylemlerle çalışmayı sürdürmek güven duygusunu beraberinde getirir. Güven duygusu ile gelişen bağ sayesinde sürdürülebilir ve geleceğe yönelik çalışmalar geliştirebilirsiniz. 
  • Şirketinizin sürdürülebilir olması için veri toplama ve yönetme işlemini mümkün olan en iyi şekilde yapmanız gerekir. Bu noktada veri toplama ve işleme adımlarını otomatikleştiren sistemleri kullanmanız daha faydalı olacaktır. 

Ekmob SFA ile satış alanında faaliyet gösteren şirketinizin veri toplama ve saklama işlemlerini otomatik hale getirebilirsiniz. Satış ekibinizin asıl işine ve büyümeye ayırması gereken zamanı artıran Ekmob SFA sayesinde satış sürecini otomatik bir şekilde yönetirsiniz. Müşteri deneyimini iyileştirmeye hedefleyen Ekmob SFA, satış ekibinin işlerini üstlenerek personelin sürdürülebilir başarısına katkıda bulunur. Bu sayede etkili bir müşteri deneyimi ile yüksek satış performansını bir arada deneyimleyebilirsiniz. 

Başarılı Bir Kurumsal Satış için: Ekmob SFA 

Kurumsal satışta başarıyı yakalamak için doğru analizler yapmak oldukça önemlidir. Ekmob SFA veri toplama, işleme, analiz ve raporlama desteği ile satış ekibinin yapacağı incelemeleri otomatik bir şekilde gerçekleştirir. Müşteriyi iyi analiz ederek satış süreçlerini planlamak ve daha fazla ayrıcalığı deneyimlemek için hemen bugün Ekmob SFA kullanmaya başlayın!

« »