icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin
ekmob ekran görselleri

Ekmob SFA ile Uzaktan Çalışma Teknikleri

Okuma Süresi: 3 dakika Satış gücü otomasyonu Ekmob SFA, firmaların satış süreçlerinde zaman ve kolaylık kazanmasını sağlıyor. Özellikle satış ekiplerine uzaktan çalışma fırsatı sunması...

Satış gücü otomasyonu Ekmob SFA, firmaların satış süreçlerinde zaman ve kolaylık kazanmasını sağlıyor. Özellikle satış ekiplerine uzaktan çalışma fırsatı sunması ile çok daha etkin çok daha aktif süreçlere kapı açıyor. Son derece kolay bir kullanıma sahip olan Ekmob SFA’nın uzaktan çalışma teknikleri, firmaların kısa sürede gelir artışına ve müşteri memnuniyetine etki ediyor. Kendi içerisinde pek çok özelliğe ve kullanım alanına ayrılan SFA, uzaktan çalışan ekiplerin yönetimine ve çalışma süreçlerine büyük katkılar sağlıyor.

Saha Satış Ekibini Uzaktan Yönetmek

Saha satış ekipleri, firmaların müşteri ile temas eden en önemli ve en güler yüzleridir. Bu ekiplerin müşterilerle olan iletişimi ve etkileşimi, firmaların yeni müşteriler ve yeni kazançlar elde etmesinde oldukça etkilidir. Bu nedenle başarılı bir satış için sahadaki her işlemin kısa sürede ilgili departmanlara bildirilmesi gerekir. Ekmob SFA kullanan ekipler için ise bu bir rutindir çünkü; Ekmob SFA ile birlikte satış süreçlerindeki tüm saha içi işlemler anlık olarak gerçekleşebiliyor. Saha satış ekipleri SFA sayesinde yazışmaları, sözleşmeleri, cari takipleri ve diğer çeşitli evrak işlerini anlık olarak gerçekleştirebiliyor. Bununla birlikte, müşterileriyle geçmişte çalışılıp – çalışılmadığının bilgisini de anında görebiliyorlar. Saha satış ekipleri için en değerli şey “zaman”dır ve Ekmob SFA bütün bu olanakları sayesinde ekiplerin zamandan tasarruf etmelerini sağlıyor.

Uzaktan Ekip Yönetimi

Uzaktan Anlık Raporlama Pratikliği

Firmaların farklı ekiplerindeki rutin rapor hazırlama işlemleri çoğu zaman uzun mesailerle sonuçlanabiliyor. Genel olarak mobil cihazlara not alarak ya da kâğıda yazarak gerçekleştirilen raporlamalar hem vakit kaybına hem de WhatsApp, Excel, e-mail gibi birden fazla kanaldan, dağınık bir paylaşıma neden olabiliyor. Ekmob SFA ise bütün bu işlemleri anlık olarak gerçekleştirebilen mobil uygulaması ile uzaktan raporlama imkanı sunuyor. Mobil uygulama üzerinden hazırlanan raporlar vakit tasarrufu sağlarken aynı zamanda anlık olarak farklı departmanlarla paylaşmayı da mümkün kılıyor. Böylelikle rapor hazırlamak çok daha pratik bir hale dönüşüyor ve satış ekipleri sadece satışa odaklanabiliyor.

Mobil Uygulama İle Anlık Veri Akışı

Sahadaki verilerin, satış yöneticilerine ve diğer departmanlara geç ve eksik ulaştırılması, firmaların pek çok işlemde geç aksiyon almasına neden olmaktadır. Özellikle uzaktan çalışan saha satış ekiplerinin sık sık karşılaştığı bu durum, müşterileri ile olan iletişimlerine de yansımaktadır. Ekmob SFA ise mobil uygulaması sayesinde bu durumu ortadan kaldırıyor. 

Firmaların en çok şikayet ettiği konu olan verilerin çok geç ulaşması ve kullanılabilmesi, pek çok işlemin geç yapılmasına neden oluyor. Özellikle ofisten uzak bir şekilde çalışan saha ekiplerinin karşılaştığı bu durum müşteri ile olan etkileşime de yansıyor. Ekmob SFA mobil uygulaması sayesinde bu sorun da ortadan kalkıyor. Saha içerisinde çalışmalarını sürdüren ekipler artık tek bir mobil uygulama ile birlikte bütün işlemleri uzaktan gerçekleştirebiliyor. Mobil uygulamanın sunduğu imkânlardan biri olan haritadan müşteri görüntülemeleri ve her bir müşteri hakkında ayrı veri depolaması müşteri kazanımına son derece etki ediyor. Bunun yanında müşterilerin muhtemel potansiyelleri de yazılım sayesinde direkt olarak görüntülenebiliyor. Müşteriler ile en son ne zaman görüşüldüğü ya da hangi çalışmaların gerçekleştirildiği Ekmob SFA mobil uygulaması üzerinden takip edilebiliyor.

Mobil uygulamanın sağladığı bir diğer avantaj ise uzaktan çalışma sürecinde pek çok veriyi anlık olarak bulutta toplamak ve depolamak oluyor. Saha ekipleri, vakit kaybetmeden anında istediği veriye ulaşabiliyor ya da topladıkları verileri anında iletebiliyor. Ayrıca satış yöneticileri, saha ekiplerine anında görev ve müşteri ataması yapılabiliyor, ekip içi iletişimler ise uygulama üzerinden kolay bir şekilde gerçekleşebiliyor. İnternet bağlantısı olmadığı durumlarda bile kullanılabilen Ekmob SFA mobil uygulaması, internet bağlantısı geldiği anda yapılan işlemleri sisteme otomatik işliyor.

Ekmob SFA ile Uzaktan Çalışmak ve Ekip Motivasyonu

Ekmob Sayesinde Zaman Tasarrufu Sağlamak

Ekmob SFA uzaktan çalışma tekniklerinin en büyük avantajı ise zamandan tasarruf etmek oluyor. Neredeyse bütün işlemlerin uzaktan, mobil uygulama ile gerçekleşmesi bütün ekibe hız kazandırıyor. Müşterilerle çok daha etkili bir iletişim kurulması, firmaların kazancında da olumlu etkiler yaratıyor. Elde edilen bu avantajlar sayesinde firmaların artan rekabet gücü, çok daha verimli çalışmalar gerçekleştirmelerine olanak sağlıyor.

« »