icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin

Satış Ekipleri Evden Nasıl Çalışır?

Okuma Süresi: 2 dakika Pandemi, tüm iş yapış şekillerini değiştirdi. Ofis kavramı ve satış süreçleri dönüştü. Artık ekipler evden çalışabilir hale geldi. Evden çalışma...

Pandemi, tüm iş yapış şekillerini değiştirdi. Ofis kavramı ve satış süreçleri dönüştü. Artık ekipler evden çalışabilir hale geldi. Evden çalışma süreci teoride kolay görünse de pratikte zorlayıcıydı. Bu sürece en hızlı uyum sağlayan ise merkez ofis ve saha arasındaki iletişim ağı güçlü olan firmalar oldu.

Evden çalışmak vakit ve enerji kaybını önemli ölçüde azaltır. Yolda geçirilen süreyi verimli şekilde dönüştürmek performans artışı sağlar. Fiziksel olarak temas edilecek müşteri sayısı sınırlıdır. Ancak evden çalışırken daha çok müşteriye temas edebilirsiniz.

Biz de evden çalışma sürecinizde verimliliğinizi arttıracak bazı ipuçlarını sizin için yazdık. 

Satış Ekipleri Evden Nasıl Çalışır?

1) Gününüzü Ofisteymiş Gibi Yönetin.

Evden çalışmanın en büyük avantajı zamanda sağladığı esnekliktir. İhtiyacınıza göre mola verir, acıktığınız an yemek yersiniz. Ancak mesai saatlerini göz ardı etmemelisiniz. Bu sayede diğer firmalarla zaman konusunda çatışmaz, aradığınız müşterilere ulaşmanız kolaylaşır.

2) Kendi Çalışma Alanınızı Yaratın.

Ofis disiplinini evde de devam ettirmenin en iyi yolu bir çalışma alanı yaratmaktır. O alana girdiğiniz an sadece işe odaklanın. Bu zihinsel tetikleyici sayesinde üretkenliğiniz artar.

3) Mevcut Bağlarınızı Güçlendirin.

Müşterilerinizle kurduğunuz bağ değerlidir. Bu süreçte müşteri ziyareti gerçekleştirmeseniz bile onları aramayı unutmayın. Bu aramalar önemli CRM verileridir.

4) İnternet Hızı, Kamera ve Mikrofon Kalitesine Özen Gösterin.

Video konferans, satış ekiplerinin evden çalışma sürecinde en önemli taktiğidir. Çünkü iletişim görsel bir süreçtir ve fiziksel ziyarete en yakın temas videodur. Görüşme esnasında sesinizin kesilmesi, görüntünüzün donması veya pikselleşmiş, kötü bir görüntü bu süreci olumsuz etkiler.

5) Görüşmelerde Ayağa Kalkın.

Bir müşteri ile görüşürken mutlaka ayağa kalkın. Duruşunuzdaki düzelme sayesinde kendinizi daha güçlü ve enerjik hissedersiniz. Ayrıca ayakta dururken konuşmaya odaklanmanız daha kolaydır.

SFA İle Evden Çalışmak Çok Kolay!

Mobil CRM’ler modern satış personelleri için yetersizdir. SFA uygulamaları ise satış personelinin ihtiyaçlarına uyum sağlar. SFA desteği ile satış ekibi evdeyken bile verimli çalışır.

SFA uygulamaları, video araçlar ile entegre olur. Yapılan aramaları otomatik olarak CRM verisine dönüştürür. Ayrıca tüm bu işlemleri saniyeler içinde, kolayca raporlar.

SFA uygulamalarının diğer faydalarını merak ediyorsanız tıklayınız.

« »