icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin
linkedin-sales-solutions-QgYvORVDdd8-unsplash

Ekmob SFA ile Uzaktan Ekip Yönetimi Nasıl Sağlanır?

Okuma Süresi: 2 dakika Çoğu şirkette uzaktan çalışma sistemlerine geçilmesi ile ekiplerin uzaktan yöntemi önemli bir gündem maddesi haline geldi. Şirketler için kimi zaman...

Çoğu şirkette uzaktan çalışma sistemlerine geçilmesi ile ekiplerin uzaktan yöntemi önemli bir gündem maddesi haline geldi. Şirketler için kimi zaman yürütülmesi zor olan uzaktan ekip yönetimi Ekmob SFA tarafından sunulan çözümler ile kolay bir hal alır. Peki, Ekmob SFA ile uzaktan ekip yönetimi nasıl sağlanır? Avantajları nelerdir?

Uzaktan Ekip Yönetimi Hakkında

Etkili bir şirket kültürü oluşturabilmek ekiplerin verimli yönetilmesi ile başlar. Başarıyla yönetilen ekipler sayesinde ilgili herkes için daha iyi bir çalışma ortamı yaratılabilir. Önyargılı fikirler ve olumsuz algılar değiştirilebilir ve ekiplerin performansları artırılabilir. Ancak pandemi dönemiyle birlikte uzaktan çalışma sistemine geçilmesinin ardından ekip yönetimi birçok şirket açısından çeşitli sebeplerle zorlayıcı bir sürece dönüşmüştü. Yüz yüze denetim eksikliği, bilgiye ulaşımın kısıtlı olması ve diğer dikkat dağıtıcı unsurlar uzaktan ekip yönetiminde karşılaşılan problemlere örnek gösterilebilir. Ekmob SFA’nın ise şirket sistemlerine entegrasyonu ile ekiplerin uzaktan yönetimi çok daha kolay ve verimli bir hale getirilebilir.

Ekmob SFA ile Uzaktan Ekip Yönetimi

Ekmob SFA evden çalışma koşullarına uygun bir otomasyon oluşu ile ekiplerin uzaktan yönetimine katkı sağlar. Bu katkılar şu şekilde sıralayabiliriz:

1) Etkin İletişim İmkanı

Etkin bir ekip yönetimi için iletişim olmazsa olmazlar arasındadır. İletişimin tüm kadro boyunca sürekliliği sağlanmalı ve aktif şekilde yürütüldüğünden emin olunmalıdır. Tam bu noktada ekiplerin uzaktan çalışma sistemine geçmesiyle şirketlerin karşılaştığı başlıca problemlerden biri de iletişimin yetersiz ya da verimsiz olmasıdır. Ekmob SFA’nın sunduğu çözümler ile etkin iletişimin önündeki engeller kaldırılır ve başarılı bir ekip yönetimi sağlanır. Ekmob; Microsoft Teams, 11Sight ve Zoom ile entegredir. Ekipler ile video konferans planlamanızı, takvim daveti atmanızı, görüşmeleri kaydetmenizi ve otomatik olarak raporlamanızı sağlar. Bu sayede ekipler ile her an iletişim halinde olabilir ve görüşme verilerini performans değerlendirmelerinde kullanabilirsiniz.

2) Esnek Çalışma Olanakları

Uzaktan çalışma sisteminde çalışanlar işlerini çok farklı yerlerde çok farklı cihazlarla yürütüyor olabilir. Ekmob SFA, tüm cihazlar ile uyumlu çalışarak ekiplere esnek çalışma imkanı sunar. Bunun yanında ihtiyaç duyulan tüm dökümanları tek platformda toplayıp ilgili çalışanların verilere ulaşımını kolaylaştırır. Bu sayede ekiplerde bilgi eksikliğinden kaynaklanan sorunların önüne geçilir ve ekiplerin yönetiminde başarı yakalanır. 

3) Raporlama

Ekiplerin uzaktan yönetilmesinde önemli maddelerden biri de raporlamadır. Ekmob SFA’nın BI (iş zekası) destekli raporlama özelliği sayesinde karmaşık verileri daha anlamlı hale getirebilir, karar verme sürecini kısaltarak riskleri azaltabilirsiniz. Satış ekibinizin yaptığı tüm aktiviteleri anlamlı grafikler şeklinde görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede ekibinizin uzaktan yönetimini en verimli hale getirebilirsiniz.

Ekmob SFA ile Ekip Yönetiminizi İyileştirin!

Uzaktan ekip yönetimi beraberinde getirdiği zorluklar sebebiyle şirketler tarafından etkin olarak yürütülemeyebilir. Bu noktada Ekmob’un sunduğu yapay zeka destekli çözümler ile zaman ve maliyetten tasarruf ederek etkin ekip yönetimi sağlayabilirsiniz. Ekmob SFA’nın satış ekiplerinin dijital dönüşümüne sağladığı katkıyla ekiplerinizin performanslarının gelişimini sağlarken, 360 derece satış gücü yönetimi ile satış performansınızı iyileştirebilirsiniz. Satış ekibi performansınızı bir sonraki seviyeye taşımak ve satışlarınızı artırmak için Ekmob SFA’yı kullanmaya hemen bugün başlayın!

« »