icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin

Mobil Saha Satış Ekibi İçin 5 Sebep

Okuma Süresi: 3 dakika Saha satış ekiplerinin zamanı ve görevlerini etkin bir şekilde yönetmesi için mobil sistemlerden destek alması gerekir. Satış temsilcilerinin verileri tek...

Saha satış ekiplerinin zamanı ve görevlerini etkin bir şekilde yönetmesi için mobil sistemlerden destek alması gerekir. Satış temsilcilerinin verileri tek panel üzerinden görüntülemesini ve verimli bir süreç geçirmesini sağlayan uygulamalar sayesinde ekibinizi mobil olarak istediğiniz yerden yönetebilirsiniz. Peki, saha satış ekibinizi neden mobil olarak yönetmelisiniz? Mobil yönetimin avantajları nelerdir? 

Saha Satış Ekiplerini Mobil Olarak Yönetmenin Avantajları 

Maksimum yatırım getirisi elde etmek ve üretkenliği hızlandırmak için süreci otomatikleştiren sistemlerden destek almak oldukça önemlidir. Verimli bir iş gücü kazanmak ve performans takibi gerçekleştirmek adına saha satış ekiplerinin mobil olarak yönetilmesini sağlayabilirsiniz. Ekibinize anlık olarak erişmenizi ve aktivitelerini takip etmenizi sağlayan uygulamalar sayesinde, daha aktif bir çalışma süreci deneyimleyebilirsiniz. Saha satış ekiplerini mobil olarak yönetmenin sağlayacağı avantajları 5 başlık altında şu şekilde ele alabiliriz: 

1) Saha Satış Operasyonlarını Basitleştirir

Gerçek zamanlı satış verileri ile çalışmak saha satış operasyonlarının basitleşmesini ve hızlı bir şekilde işlem yapılmasını sağlar. Günlerinin büyük bir çoğunluğunu sahada geçiren satış ekiplerinin, satış ve müşteri bilgilerine uzaktayken de erişim sağlaması satış sürecini doğrudan etkiler. Saha satış ekibinizi mobil olarak yöneterek planlı bir ziyaret sırasında müşteri bilgilerine ve ürün portföyüne kolay erişim avantajını deneyimlersiniz. Mobil yönetim sistemleri aynı zamanda yöneticilerin satış hunisi aracılığıyla verileri anlık olarak izlemesine ve takip etmesine imkan tanır. 

2) Akıllı Zaman Yönetimi ve Üretkenlik Sağlar 

Şirketlerin veri girişi ve veri bakımı gibi manuel görevleri otomatikleştirmesi, saha satış temsilcilerinin satışa daha fazla odaklanmasını sağlar. Otomatik sistemler sayesinde satış temsilcileri tahsilat, bekleyen ödemeler ve iadeler gibi süreçleri kolayca organize edebilir. Takibi kolaylaştıran mobil ve otomatik sistemleri kullanan yöneticilerin satış temsilcileri daha iyi satış raporları sunabilir. Zamanı etkin kullanmanızı sağlayan mobil yönetimle birlikte satış ekipleri müşteriye ve satışa en iyi şekilde odaklanır. 

3) Daha İyi Bir Müşteri Yönetimi Sunar 

Saha satış ekibinin mobil olarak yönetilmesi, satış temsilcisi ve yöneticinin yanı sıra müşterinin de daha etkili bir deneyim yaşamasını sağlar. Mobil olarak verilerin her yerden takip edilmesini sağlayan sistemlerle saha satış temsilcileri; geçmiş satış bilgileri, müşterilerin demografisi, sipariş modelleri ve tercihleri gibi ayrıntılara anlık olarak erişebilir. Bu sayede müşteriler kendisine en iyi hizmeti, en doğru şekilde sunan saha satış temsilcileriyle yaptığı görüşmelerden memnun bir şekilde ayrılır. 

4) Daha İyi Karar Vermeyi Sağlar 

Saha satış ekiplerinin mobil olarak yönetilmesi, sahadaki verilerin gerçek zamanlı olarak yönetimde toplanmasına ve sorunların önceden çözüme kavuşmasına katkıda bulunur. Daha iyi kararları daha kısa sürede vermek için saha satış otomasyonlarından destek alınabilir. Saha satış otomasyonu gibi uygulamalar; pazarlama ve satış faaliyetlerinin tam anlamıyla sektöre uyumlu olmasını, satış ekibinin süreci kolayca takip etmesini sağlar. Saha satış görevlileri mobil sistemler üzerinden ilgili müşteri adayını daha hızlı tespit edebilir ve nitelendirebilir. Bu sayede müşteriler vakit kaybetmeden doğru satış kanalına yönlendirilebilir. 

5) Satış Verilerini Öngörmeyi Sağlar

Satış gücü otomasyon yazılımının satış süreçlerine dahil edilmesi, potansiyel müşterilerle ilgili fırsatların net bir şekilde görünmesini ve mevcut satış trendlerinin anlaşılmasını sağlar. Güçlü ve kapsamlı bir veri satış ekibine sahip olan şirketler, gelir hattına daha net bir bakış açısı ile odaklanabilir. Mobil olarak ekibin yönetilmesini ve pek çok öngörünün oluşmasını sağlayan satış gücü otomasyonları gelecekteki satışlarla ilgili güvenilir tahminlerde bulunabilir. 

Ekmob, sektörünüze özel satış gücü otomasyonları sunarak maksimum verimle ekiplerin ve verilerin yönetilmesini sağlar. Satış sürecinizi her yerden yönetmek, verimli ve hızlı bir süreç geçirmek için Ekmob SFA’nın yetkinliklerini deneyimleyebilirsiniz. 

Ekmob SFA ile Ekibinizi En Verimli Şekilde Yönetin 

Ekmob SFA, uzaktan ekip yönetimi ile birlikte gelen zorlukları ortadan kaldırarak mobil yönetim desteği sunar. Yapay zeka destekli çözümlere sahip olan Ekmob SFA sayesinde ekibinizi yönetirken zamandan ve maliyetten tasarruf edebilirsiniz. Satış ekibinizin en verimli şekilde satışa odaklanması için tüm görevleri otomatikleştiren Ekmob SFA ile artan ciroları deneyimlersiniz. Ekmob SFA’nın sektörünüze özel olarak sunduğu avantajları görmek için bizimle iletişime geçin!

« »