icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin
ekmob-sfa

Satış Raporu Hazırlarken Ekmob SFA’nın Faydaları

Okuma Süresi: 3 dakika Satış sürecini yöneten satış ekipleri, çalıştığı firmayı temsil eden ve müşteri ile temasa geçen kişilerdir. Zamanı etkin bir şekilde kullanan...

Satış sürecini yöneten satış ekipleri, çalıştığı firmayı temsil eden ve müşteri ile temasa geçen kişilerdir. Zamanı etkin bir şekilde kullanan satış ekipleri, verilerin dijital bir şekilde toplanmasını sağlayarak veri kayıplarının önüne geçer. Ekmob SFA ile satış ekipleri sahadan %50 daha fazla veri toplayarak satış işlemlerini sürdürür. Bu yazımızda satış raporu hazırlama sürecinde Ekmob SFA’nın faydalarını ele alacağız. 

Satış Raporu Nedir? 

Satış raporu, genel ifade ile bir şirketin belirlenen periyottaki satış analizlerini içeren rapor şeklinde tanımlanır. Satış süreçleri hakkında doğru ve detaylı bilgiler sunan bu rapor, yöneticilerin durumlarını izlemeleri açısından önemli bir materyaldir. Satış raporu sayesinde ilgili şirket uyguladığı stratejilerin ne kadar etkili olduğunu somut olarak inceleyebilir. Bunun yanı sıra müşteri eğilimlerini anlamak ve pazar kontrolü yapmak için de satış raporları yol gösterici özelliktedir. 

Satış Raporlama Sürecinde Ekmob SFA’nın Faydaları Neler?

Ekmob SFA satış süreçlerini daha hızlı ve profesyonel bir şekilde yönetmek için ihtiyaç duyduğunuz araçları sizlere bir arada sunar. Satış ekiplerinin etkin ve doğru bir şekilde veri toplamasını sağlayan SFA sistemi, aynı zamanda bu verilerin saniyeler içerisinde otomatik biçimde kaydedilmesine imkan tanır. Dijital platformlar üzerinden satışla ilgili süreçleri yönetmenizi sağlayan SFA’nın faydalarını 3 maddede sıralayabiliriz;

1) Tüm Verileri Saniyeler İçinde Raporlanır 

Ekmob SFA, zaman yönetim avantajı ile birçok işlemi dijital bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlar. Aynı zamanda dijital yapısı sayesinde tüm verileri kolayca depolamanızı sağlar ve ihtiyaç halinde bu verilere ulaşmanızı kolaylaştırır. Satış ekibi bir müşteri ile ilgili aradığı bilgiye saniyeler içerisinde erişerek müşteri ile kurulan bağın kopmasını önler. 

2) Zaman Tasarrufu ve Performans Artışı Sağlar 

Satış ekipleri zamanla yarışan ve zamanı etkin bir şekilde yöneten çalışma grupları arasındadır. Aynı anda birden farklı kanalı yönetmek durumunda kalan satış ekiplerinin işlerini kolaylaştıran araçlar ise oldukça önemli bir role sahiptir. SFA sistemi bu noktada devreye girerek zaman yönetimi için gereken düzeni onlara sunar. Bu sayede SFA ile dağınık şekilde toplanan verileri kısa sürede düzenleyebilirsiniz. 

Bir satış ekibi verileri toplama, birleştirme ve raporlama işleri için ortalama 16 saatini harcar. Boşa giden bu zamanı satışla geçirmek ve performansı artırmak için Ekmob SFA ile zamanı etkin bir şekilde yönetebilirsiniz. Aynı zamanda çalışan performansını da bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz. 

3) Verilerin Kaybolmasını Önler 

Veri toplamanın ve raporlamanın büyük önem taşıdığı günümüzde, bu işlemleri otomatikleştiren yapılara ihtiyaç oldukça fazla. SFA sistemi aradığınız otomatikleşmeyi hızlı ve kusursuz bir deneyim ile birleştirir. 

Satış ekipleri birçok farklı nedenden dolayı hizmet verdiği bölgeyi değiştirebilir. Bu durumda verilerinizin satış ekibi ile birlikte yok olmasını önlemek için dijital hizmetlerden destek alabilirsiniz. SFA sistemi satış personeli değişse dahi verilerinizi daima güvenle sunmaya devam eder. Dijital ortamda ulaşılabilir olan raporlar sayesinde satış personeli, müşteriyle ilgili yeterli bilgiye sahip olduğu için satışı %22 daha kolay kapatır. 

Ekmob SFA, otomatik rapor hazırlama desteği ile ekibinizin performansını saniyeler içinde görmenizi sağlar. Ekibinize dair güçlü ve zayıf yönleri görmenizi sağlayan SFA sistemi çok yönlü bir iyileştirmeyi sizlere sunar. Personel yönetiminden müşteri analizine kadar pek çok süreçte aktif rol alan SFA ile hazırlanan raporlar sayesinde geliriniz %23 artar. 

Ekmob SFA ile Satış ve Ziyaret Sayısını Artırın 

Şeffaf bir süreç ve ekip yönetimi sunan Ekmob SFA, satış döngüsünü kısaltarak satış öncesi ve satış sonrası faaliyetlerde zamandan tasarrufu sağlar. Ayrıca, Satış ekibinin aktivitelerini verilere dayalı olarak raporlayarak satış sürecinin verimini arttırır. Ayrıca, satış ve ziyaret adedinde olumlu geri dönüşler elde etmenizi sağlayarak %30 oranında artış kaydetmenize olanak tanır. Siz de hedeflediğiniz satış adedine ve daha fazlasına ulaşmak için Ekmob SFA ile tanışın!

« »