icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin

Ekmob SFA ile Satış Ekibinizi Nasıl Yönetirsiniz?

Okuma Süresi: 3 dakika Satış hedeflerinde mükemmel dengeyi yakalamak için satış ekibi ile teknolojik araçları birleştirmek oldukça önemlidir. Bu noktada spesifik, ölçülebilir ve ulaşılabilir...

Satış hedeflerinde mükemmel dengeyi yakalamak için satış ekibi ile teknolojik araçları birleştirmek oldukça önemlidir. Bu noktada spesifik, ölçülebilir ve ulaşılabilir hedefler belirlemek satış ekibinin başarısını olumlu yönde etkileyecektir. Satış ekibinin işini kolaylaştıran Ekmob SFA sistemi, satış sürecinin otomatikleştirerek işlemlerin hızlanmasını sağlar. Peki, Ekmob SFA sisteminin saha satış ekiplerinin yönetimine olan etkileri nelerdir? 

Ekmob ile Saha Satış Ekibini Uzaktan Yönetmek

Saha satış ekipleri, firmaların müşteri ile temas ettiği ilk ve en önemli kaynaklar arasında yer alır. Satış ekibinin müşterilerle olan iletişimi müşteri sürekliliği ve yeni kazançlar noktasında firmalara çeşitli avantajlar sağlar. Birbiri ile bağlantılı bir süreç sunan satış işlemlerinde sahadaki her işlemin kısa sürede ilgili departmanlara bildirilmesi son derece önemlidir. 

Ekmob SFA kullanan ekipler, otomatikleşen sistemler sayesinde saha içi işlemleri anlık olarak gerçekleştirebilir. Saha içi işlemler arasında yer alan tüm yazışmalar, sözleşmeleri, cari takipler ve diğer çeşitli evrak işleri Ekmob SFA ile anlık tamamlanır. Aynı zamanda sahadaki müşteriye dair geriye dönük bilgiler için de Ekmob farkını deneyimleyebilirsiniz. Sistem üzerinden müşteriyle geçmişte çalışılıp – çalışılmadığının bilgisine kolayca erişebilirsiniz. Ekmob, zamanı etkin kullanması gereken satış ekiplerinin işlerini kolaylaştırarak sürecin hızlı bir şekilde işlemesini sağlar. 

Ekmob’un Saha Satış Sürecine Etkisi Nedir?

Ekmob SFA ile saha satış ekibinizi uzaktan yönetirken birçok fonksiyonu aynı anda deneyimleyebilirsiniz. Ekmob sisteminin saha satış sürecine olan en önemli etkilerini 2 başlık altında inceleyebiliriz. Bunlar:

1) Uzaktan Anlık Raporlama Desteği

Satış ekiplerinin sorumluluk alanında yer alan rutin rapor hazırlama işlemleri uzun mesailer harcanmasına neden olabilir. Birden fazla kanaldan gelen verileri birleştirmek için saha satış ekipleri dağınık kaynaklarla uğraşmak zorunda kalabilir. Ekmob SFA, saha satış ekibinizin yapacağı bütün evrak ve raporlama işlemlerini anlık olarak gerçekleştirebilen mobil uygulamaya sahiptir. Ekmob SFA’nın mobil uygulaması sayesinde uzaktan raporlama imkanından faydalanabilirsiniz. 

2) Mobil Uygulama Üzerinden Anlık Takip

Saha satışları söz konusu olduğunda verilerin toplanması ve ilgili departmana ulaştırılması süreci çeşitli aksaklıklarla sonuçlanabilir. Dağınık bir şekilde gelen veriler firmaların pek çok işlemde geç aksiyon almasına neden olurken, aynı zamanda satış ekibinin performansını da olumsuz yönde etkiler. 

Uzaktan çalışan saha satış ekipleri Ekmob SFA’nın mobil uygulaması ile tüm süreci eksiksiz bir şekilde yönetebilir. Mobil uygulama üzerinden hazırlanan raporlar zaman ve enerji tasarrufu sağlarken aynı zamanda  departmanlar arası paylaşımı da kolaylaştırır. Ekmob SFA’nın sunduğu mobil uygulama saha satış ekiplerinin vakit kaybetmeden istediği veriye ulaşmasını sağlar. Veri takibine ek olarak satış yöneticileri, saha satış ekiplerine anında görev ve müşteri ataması yaparak ekip içi iletişimi çok daha dinamik hale getirebilir.

Ekmob SFA zaman yönetimi ile ekip performansını birleştiren avantajları bir arada sunar. Şirketlerin ve bireylerin en değerli sermayesi olarak nitelendirilen zamanı etkin bir şekilde kullanmak için saha satış ekibinizin sadece satışa odaklanmasını sağlayabilirsiniz. Ekmob SFA satış sürecini otomatikleştirerek satış ekibinin, satış sürecinde farklı işlemlerle uğraşmasının önüne geçer. 

Saha Satış Deneyimini Bir Üst Seviyeye Taşımak İçin: Ekmob SFA 

Ekmob SFA, satış ekibini uzaktan kontrol etmenin yanı sıra, sahadaki satış sürecini tek pano üzerinden görüntülemenizi sağlar. Sahadaki fırsatların durumunu, teklifleri ve devam eden süreçleri istediğiniz yerden takip ederek Ekmob farkını deneyimleyebilirsiniz. Ekmob SFA’nın sunduğu doğru müşteri segmentasyonu sayesinde müşterileri daha iyi tanıyarak satış potansiyelini lehinize çevirebilirsiniz. Sahadaki satış potansiyeline dahil olmak için siz de Ekmob SFA ile tanışın 

« »