icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin

Ekmob SFA ile Satış Yönetiminde Gelecek Etkisi

Okuma Süresi: 3 dakika Satış gücü otomasyonu (SFA), satış yönetim süreci boyunca ihtiyaç duyulan yazılım uygulamalarının tümünü ifade eder. Satış gücü otomasyon ile satış...

Satış gücü otomasyonu (SFA), satış yönetim süreci boyunca ihtiyaç duyulan yazılım uygulamalarının tümünü ifade eder. Satış gücü otomasyon ile satış yönetimine dahil olan herkes iş akışını sorunsuz bir şekilde sürdürebilir. Satış gücü otomasyonunun temel amacı satış sürecini basitleştirerek, satış temsilcilerinin gerçekleştirdiği manuel görev miktarını azaltmaktır. Peki, satış gücü otomasyonu nedir? Ekmob SFA’nın satış yönetimine sağladığı faydalar nelerdir?

Satış Gücü Otomasyonu Hakkında 

Satış gücü otomasyonu, satış sürecini daha verimli hale getirerek şirketlerin daha hızlı ve çoklu satışlar yapmasını sağlar. Satış gücü otomasyon sistemleri, satıcıların en iyi performansı deneyimlemesi için yapay zeka (AI) ve birleşik müşteri verilerinden yardım alır. Satış verimliliğinin artmasında etkin rol oynayan satış gücü otomasyon sistemi, anlaşmaların daha hızlı sonuçlanmasını ve satış ekibinin görevlere odaklanmasını sağlar. Satış gücü otomasyon araçları ile işlem yapan satıcılar, potansiyel müşterileri aramak ve toplantı düzenlemek gibi işlemleri gerçekleştirmek için daha az zaman harcar. Müşteri zekasını satış gücü otomasyonu ile birleştiren bu sistem, müşteri etkileşiminin kusursuz bir şekilde sürdürülmesini sağlar. 

Ekmob SFA’nın Satış Yönetimine Sağladığı Faydalar

Ekmob satış gücü otomasyonu, satış deneyimini bir üst seviyeye çıkaran teknolojik araçlarla daha fazla gelir fırsatını ortaya çıkarır. Satış sürecini Ekmob SFA ile yöneten ekipler sahadan %50 daha fazla veri toplar. Ekmob SFA’nın satış yönetimine sağladığı diğer katkıları şöyle sıralayabiliriz:

1) Satış Ekipleri Daha Az Göreve Odaklanır 

Ekmob SFA gelişmiş araçları ile satış temsilcilerinin yapması gereken raporlama ve veri depolama işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlar. Satış personellerinin yönetimsel görevlerini azaltan Ekmob SFA, zamandan tasarruf sağlamanın yanı sıra satış ekiplerinin ciro getiren faaliyetlere daha çok odaklanmasına katkıda bulunur. Ekmob SFA sistemini kullanarak hem satışlarda hem de ziyaretlerde %30 artış yakalayabilirsiniz. 

2) Satış Sürecini En Etkili Şekilde Yönetir 

Doğru aktivite yönetimi sunan Ekmob SFA, satış sürecinin verimli geçmesine katkıda bulunur. Teknolojik araç desteği sayesinde satış ekibi, takip çağrısı yapmayı unutsa dahi süreç içerisinde potansiyel müşterileri kaybolmaz. Ekmob ile tüm aktiviteleri canlı bir şekilde takip etmenizin yanı sıra, tek panel üzerinden yönetim avantajını deneyimleyebilirsiniz. 

3) Yöneticilerin Satış Sürecine Dahil Olmasını Sağlar 

Satış ekibinin satış yönetim sürecini kolaylaştıran Ekmob, aynı zamanda yöneticilerin de sisteme dahil olmasını sağlar. Ekmob’un sunduğu anlık rapor hazırlama desteği ile yöneticiler satışları sonuçlar üzerinden değil, süreç üzerinden yönetme avantajına sahip olur. 

Ekmob SFA sistemlerinin gelişmiş araçları sayesinde sahadaki satış temsilcisinin görünürlüğü ve verimliliği artış gösterir. Yöneticiye aktivite bazlı ekip yönetim fırsatı veren Ekmob SFA ile sahadaki tüm süreç saha dışından da kolayca yönetilebilir. 

Ekmob saha ile merkez arasındaki anlık veri akışını kolaylaştırma avantajı sunarak, zaman ve maliyet tasarrufu elde edilmesini sağlar. Ekmob SFA tepki süresini azalttığı için müşteri memnuniyetini bir üst seviyeye çıkarır. Sahada geçen süre, maliyet ve satış temsilci sayısı düşünüldüğünde Ekmob SFA’nın çok daha avantajlı bir sistem sunduğunu görmek mümkündür. 

Ekmob SFA ile Otomatik Yedekleme 

Satış süreçlerinde müşteriyle ilgili her bir veri oldukça önemlidir. Ekmob sistemi anlık veri aktarımının yanı sıra otomatik yedekleme desteği sunarak, verilerinizin çok daha ulaşılabilir olmasını sağlar. Kullanıcı kaynaklı veri kayıplarını önleyen Ekmob sisteminden yararlanmak için hemen bugün başlayın.

« »