icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin
erp-sistemini-ekmoba-

ERP Sistemlerinizi Ekmob’a Nasıl Entegre Edersiniz?

Okuma Süresi: 2 dakika Kurumsal kaynak planlaması anlamına gelen ERP, bir şirketi yönetmek için aklınıza gelebilecek tüm süreci içerisine alan kayıt sistemidir. Bir işletmenin...

Kurumsal kaynak planlaması anlamına gelen ERP, bir şirketi yönetmek için aklınıza gelebilecek tüm süreci içerisine alan kayıt sistemidir. Bir işletmenin merkezi sinir sistemi olarak değerlendirilen ERP, günlük operasyonların verimli bir şekilde yürütülmesini sağlar. Şirketinize veya işletmenize ait ERP sistemlerini Ekmob’a taşıyarak verilerinizi daima güncel tutabilirsiniz. Peki, ERP sistemi nedir? ERP sistemi Ekmob’a nasıl entegre edilir? 

ERP Nedir?

ERP sistemi bir firmanın; finans, tedarik zinciri, operasyon, raporlama, imalat ve insan kaynakları süreçlerini yöneten sistemlerin tamamı olarak değerlendirilebilir. Kurumsal kaynak planlaması olarak ifade edilen ERP, çok sayıda iş sürecini bir arada yönetmenin etkili yollarından biridir. Hızlı ve doğru veri akışı sağlayan ERP programı ile tüm süreç merkezi bir şekilde yürütülebilir. Uçtan uca veri akışı sunma ayrıcalığı ile herkesin aynı sayfada olmasını kolaylaştırır. ERP sistemleri kurumların ilgili birimleri için çok sayıda kaynak üzerinden veri toplayabilir ve temel iş süreçleri hakkında çözüm önerileri sunabilir. Bilgi alışverişine imkan tanıyan ERP programı aynı zamanda birçok sektörlere uyarlanabilir özelliktedir. 

ERP Sisteminin Ekmob ile Entegrasyonu

 

Satış gücü otomasyonu (SFA), satış sürecindeki tüm adımları otomatize ederek işlemleri hızlandıran ve sahadaki ekip verimliliğini artıran bir sistemdir. Mobil uygulama desteği ile üretkenliği artıran SFA, ERP sistemlerine entegre edildiğinde birçok fonksiyonun deneyimlenmesini sağlar. Ekmob entegrasyonu sayesinde yapılan satışlar ERP sisteminize otomatik olarak işlenir. Ekmob, Mikro ERP ve Logo ERP sistemleriyle entegre olarak tüm süreç yönetimlerini bir arada topladı. ERP sistemi ile Ekmob arasındaki entegrasyonla birlikte elde edeceğiniz avantajları şöyle sıralayabiliriz; 

  • Müşterilere ait bilgilere erişmenizi sağlayan bu sistem, aynı zamanda borç durumu ve ödeme güvenliği gibi önemli detaylara daha hızlı ulaşmanızı sağlar. 
  • Satış sürecinde hız kazandıran bu sistem sayesinde anlık tahsilat verisi ve sipariş bilgisini kolay bir şekilde girebilirsiniz. 
  • Yapılan tüm satışları ERP sisteminize aynı anda otomatik olarak işleyebilirsiniz. 
  • Satış süreciyle ilgili tüm işlemlere mobil uygulama desteği ile anlık olarak erişebilirsiniz. 

ERP Verileri Ekmob Sistemlerine Nasıl Aktarılır?

Ekmob SFA sistemi tüm süreçleri şeffaf ve güvenilir bir şekilde yönetmeniz için gereken alt yapı desteğini sunar. Otomatikleşen operasyonları ile süreci hızlandırırken aynı zamanda ekip verimliliğini de ön planda tutar. Müşteri bilgilerini otomatik olarak eşitleyen Ekmob sistemi sayesinde entegrasyon işleminden sonra yeni bir hesap açmanız gerekmez. ERP verilerini Ekmob sistemine aktarmak için şu adımlar takip edebilirsiniz: 

  • Ekmob’a giriş yaptığınızda, sol alt menüye gelerek “Uygulamalar” sekmesine tıklayın. 
  • Açılan sayfadan entegrasyon talep ettiğiniz uygulamaya ulaşabilirsiniz. 
  • Karşınıza çıkan pencerede bulunan “Hemen Yükle” seçeneğine tıklayarak işleme devam edebilirsiniz. 
  • Açılan sayfadan entegrasyonun, ERP üzerindeki bilgilerinize erişim sağlaması için gerekli izinleri verebilirsiniz. 
  • Bu aşamayı tamamladıktan sonra müşteri ve ürün/hizmet bilgilerinizi Ekmob’a aktarabilirsiniz.
  • Seçtiğiniz uygulama ile Ekmob hesaplarınızı eşleştirdikten sonra tüm müşteri bilgilerini anlık olarak görüntüleyebilirsiniz. 

Ekmob SFA ile İş Potansiyelinizi Arttırın 

ERP sistemleri tek başına kullanmak satış ekiplerinin ihtiyaçlarına özel çözümleri sunmayabilir. Bu noktada ERP sistemleri Ekmob SFA entegrasyonu ile ihtiyaç duyulan özellikleri bünyesine alabilir. Ekmob SFA’ nın sunacağı  farklı fonksiyonlar sayesinde satış ekiplerinizin dijital dönüşümüne destek verebilirsiniz. İş potansiyelinizin artmasını sağlayan Ekmob SFA aynı zamanda satış gücü performansınızın artmasına da katkıda bulunur. Satışlarınızı artırmak ve iş potansiyelinizi bir üst seviyeye taşımak için hemen bugün bizimle iletişime geçin.

« »