icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin

Ekmob SFA’ın Satış Sürecine Sağladığı 4 Fayda

Okuma Süresi: 2 dakika Şirketiniz için başarıya giden yol, mobil cihazlar ve mobil özellikli satışlardan geçiyor olabilir. Satış sürecinize rehberlik eden teknolojilerden yararlanarak zamanı...

Şirketiniz için başarıya giden yol, mobil cihazlar ve mobil özellikli satışlardan geçiyor olabilir. Satış sürecinize rehberlik eden teknolojilerden yararlanarak zamanı etkin bir şekilde yönetebilir ve verimliliği artırabilirsiniz. Ekmob SFA ‘nın sunduğu teknoloji desteği ile satış sürecini profesyonel bir şekilde yönetebilirsiniz. Peki, Ekmob SFA’ın satış sürecinde sunduğu avantajlar neler? 

Ekmob SFA Satış Temsilcisine Ne Tür Faydalar Sağlar?

Satış sürecini hızlandıran SFA, temsilcilerin görevlerini otomatikleştiren mobil uygulamalar olarak karşınıza çıkar. Bu uygulamayla birlikte ziyaret hazırlığından satış ve raporlamaya kadar uzanan süreçte birçok işlem otomatik olarak gerçekleştirilir. 

Şirketler ve satış danışmanı açısından çeşitli faydalar sağlayan SFA, tekrarlanan işlerin otomatikleşmesine katkıda bulunur. Veriye dayalı satış projeksiyonu yapan SFA ile satış ekiplerinin performans yönetimi kolay bir şekilde gerçekleştirilir.  Ekmob SFA satış temsilcilerine sağladığı faydaları dört başlık altında inceleyebiliriz. 

1) Zamanın Verimli Kullanılmasını Sağlar 

Satış ekipleri için zaman kavramı ve yönetimi oldukça hassas bir konudur. Ekmob SFA ile satış döngüsünü kısaltarak zamanı çok daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu süreçte Ekmob SFA, satış öncesi ve satış sonrasında döngüyü kısaltarak zamandan tasarruf sağlar. Sahadaki verileri doğrudan mobil cihazlar üzerinde toplar ve ekstra zaman alacak işlemleri otomatik olarak tamamlar. Bu sayede satış temsilcileri diğer faaliyetler yerine satışa odaklanarak daha verimli bir süreç geçirirler. 

2) Satış Sürecini En Etkili Şekilde Tasarlar 

Satış sürecinde birçok işlemi kolaylaştıran teknolojik ekipmanların faydası yadsınamayacak kadar büyüktür. Ekmob SFA ile süreci en etkin şekilde tasarlayabilir ve uygulamaya geçebilirsiniz. Sahadaki verileri doğrudan mobil cihazda toplayarak, anlık veri akışı sağlayan Ekmob SFA ile satış temsilcileri süreci etkin bir şekilde takip eder. Böylece satış ve satış ekiplerinin verimliliğini artıran Ekmob SFA ile süreci çok daha şeffaf bir şekilde yönetebilirsiniz. 

3) Satış Temsilcisinin Sahadaki Görünürlüğünü Artırır

Satış ekibinin aktivitelerini verilere dayalı olarak raporlayan Ekmob SFA sistemi,  satış temsilcilerini sahada daha görünür kılar. Sahadaki veriler satış danışmanı tarafından girildiğinde anlık olarak yönetici tarafından görüntülenir. Sürecin hızlı, verimli ve eksiksiz bir şekilde yönetilmesi açısından Ekmob SFA, gerekli desteği otomatik olarak sağlar. 

Ekmob SFA’nın geniş yetkinlik alanı sayesinde, satış ekipleri ve yöneticiler süreci şeffaf bir şekilde yönetebilir. Mobil bir sistem sunan Ekmob SFA ile müşteri verilerini yönetebilir, ürün stoklarını ve özelliklerini görüntüleyebilir, siparişlerinizi alabilir, piyasa veya rekabet bilgilerini kaydedebilirsiniz. Aynı zamanda satış danışmanları yöneticilerle iletişim kurarak sahadan verileri toplayabilir ve rut planlarını görüntüleyebilir. 

4) Sektöre Özel Çözümler Sunar

Ekmob satış gücü otomasyonu ile farklı sektörlere özel yetkinlikleri deneyimleyebilirsiniz. Sektörünüze özel doğru müşteri segmentasyonundan yararlanmak için Ekmob’un yetkinlikleri ile tanışabilirsiniz. Çalışma yaptığınız sektöre bağlı olarak birden fazla ekibin tek bir yerden yönetilmesi gerekebilir. Ekmob satış gücü otomasyonu ile tüm sürecin ortaklaşa yönetildiği bir sistemi deneyimlersiniz. 

Sektörün dinamiklerine göre satış organizasyonu desteği sunan Ekmob satış gücü otomasyonu ile süreci tek yerden görüntüleyebilirsiniz. Yönetilebilir özelliğiyle ön plana çıkan Ekmob satış gücü otomasyonu, saha ekiplerinden aldığı verileri anlık olarak toplar ve müşteri aktivitelerinin kaybolmasını engeller. Siz de Ekmob satış gücü otomasyonunun yetkinliklerinden faydalanmak için bizimle iletişime geçin. 

« »