icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin

SFA’nın Saha Satış Süreçlerinde Sağladığı Faydalar

Okuma Süresi: 2 dakika Doğru ve kusursuz bir satış yönetimi, işletmenizin gelişmesine katkı sağlayabilir. Birden fazla faktör içeren satış sürecinin her yönüyle verimli hale...

Doğru ve kusursuz bir satış yönetimi, işletmenizin gelişmesine katkı sağlayabilir. Birden fazla faktör içeren satış sürecinin her yönüyle verimli hale gelmesi için bazı araçlardan destek alınması gerekir. Satış ekibi yönetim uygulamaları bu süreçte devreye girerek anlamlı analizler, raporlar, anlık iç görü ve yüksek hakimiyet gibi avantajlar sunar. Peki, satış ekibi yönetim uygulamaları saha satış süreçlerinde ne gibi faydalar sağlar? 

Satış Yönetimi Nedir? 

Satış yönetimi; bir satış gücü geliştirme, satış operasyonlarını kontrol etme, işletmenin hedeflerini yakalama ve hatta aşma gibi uygulamaları içerisine alır. İşletmenizin gelirlerini korumak ve artırmak için mutlaka bir satış yönetim stratejisi belirlemeniz gerekir. Satışları yönetmek ve satış performansını artırmak söz konusu olduğunda süreci verimli hale getiren uygulamalardan destek alınması son derece önemlidir. Bu süreçte etkili ve hızlı bir satış yönetimi sunan uygulamalar özellikle saha ekiplerinin işini kolaylaştırır. 

Satış Ekibi Yönetim Uygulamalarının Sahada Sağladığı Faydalar

Satış ekibi yönetim uygulamalarının dahil olduğu operasyonlarda, saha satış ekibi ve yöneticiler minimum seviyede problemle karşılaşır. Sürecin kusursuz, hızlı ve verimli geçmesini sağlayan satış ekibi yönetim uygulamalarının sahada sağladığı faydaları üç başlık altında ele alacağız. 

1) Etkin Veri ve Zaman Yönetimi

Satış ekibi yönetim uygulamaları güncel girdiler sağlayarak, satış bilgilerinin izlenmesine ve kolayca takip edilmesine imkan tanır. Zayıf ve yanlış veri işleme nedeniyle ortaya çıkan sorunlar karşısında satış ekibi yönetim uygulamaları hızlı çözümler sunar. Yazılım desteği sayesinde satış ekibinden kaynaklanan hatalı veri analizi olasılığını ortadan kaldırır. Satış ekibi yönetim uygulamaları verileri anlık olarak toplar ve yöneticilere diğer işlevleri yerine getirmeleri için yeterli zamanı tanır. 

2) Hızlı Sipariş Girme Avantajı 

Satışın aktif ve yoğun olduğu çalışma alanlarında, sipariş sürecini hızlandıran uygulamaların desteği yadsınamayacak kadar önemlidir. Satış ekibi yönetim uygulamaları sayesinde, satış temsilcileri siparişleri hızlı bir şekilde ayırabilir ve girebilir. Satış yönetim uygulamaları üzerinden satış ekipleri, belirli sayıda rota ve perakendeci seçerek süreci en verimli şekilde yönetebilir. 

3) Çoklu Entegrasyon Desteği 

Bir saha satış yönetimi uygulamasının sağladığı en önemli avantajlardan biri yöneticilerin gerçek zamanlı bilgileri incelemesine yardımcı olmasıdır. Kullanılan sistemlere kolayca  entegre edilebilen satış ekibi yönetim uygulamaları ile çoklu entegrasyon desteğini deneyimleyebilirsiniz. Saha satış yönetiminde Ekmob SFA’dan destek alarak çoklu entegrasyon ve daha fazla özelliği sahada deneyimleme şansını yakalayabilirsiniz. 

Satış ekibi ve yöneticileri için merkezileştirilmiş müşteri iletişimi çözümü sunan Ekmob ile sahada yapılan aktiviteleri anlık olarak görüntüleyebilirsiniz. Özellikle sahada toplanan veriler ve tüm aktiviteler 45 saniyeden daha kısa bir sürede sistem üzerinden görülebilir. Formlar, fotoğraflar ve tüm belgeler Ekmob sistemleri sayesinde tek ekran üzerinden yönetilir. Bu sayede satış ekibinin ekstra zaman harcamasına gerek kalmadan ihtiyaç duyulan veriler sisteme eklenir. 

Mobil Saha Satış Yöneticiniz: Ekmob SFA 

Saha satış ekibinin, sahadaki verileri anlık olarak aktarmasını ve veriye kolayca ulaşmasını sağlayan Ekmob ile süreci çok daha hızlı bir şekilde yönetirsiniz. Anlamlı raporlar ve analizleri anlık olarak sunan Ekmob sayesinde satış süreçlerinin verimini artırabilirsiniz. Analizleri anlamlı grafikler haline getiren Ekmob saha satış yöneticisi ile dilediğiniz yerden ihtiyacınız olan verileri görüntülersiniz. Saha satış ekibinizi tek bir uygulama üzerinden yönetmek ve daha verimli bir süreç geçirmek için, hemen bugün Ekmob SFA’yı kullanmaya başlayın. 

« »