icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin

Ekmob Webinar | Uzaktan Ekip Yönetimi ve Tele Satış

Okuma Süresi: 2 dakika Evden çalışmaya başladığımız, toplantıların yerini telefon konuşmalarının aldığı bu günlerde tele satış konusunda uzman bir ismi ağırladık. AloTech Satıştan Sorumlu...

Evden çalışmaya başladığımız, toplantıların yerini telefon konuşmalarının aldığı bu günlerde tele satış konusunda uzman bir ismi ağırladık. AloTech Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Korhan Erçin bizlere ‘’Uzaktan Ekip Yönetimi ve Tele Satış” konusunu aktardı.

Webinardan Satır Başları:

Webinarımızda ‘’Uzaktan ekip yönetimi nasıl yapılır, tele satış nedir, nasıl yapılır ve satış ekipleri için telefonla satışın ipuçları nelerdir?’’ gibi soruların yanıtlarını Korhan Bey bizlerle paylaştı. İşte konu başlıkları:

 • Çalışanlarınızla kuracağınız şeffaf iletişimin önemine dair hem Ekmob kurucu ortağı Sunay Şener ve hem de Korhan Erçin tecrübelerini anlattı.
 • Pandemi krizinin sahada çalışmaya alışık olan ekipleri nasıl etkilediğini ve sorunun nasıl çözüleceğini konuştuk.
 • Kriz anında alınacak kararların kriz sonrası için önemini ve ileriye dönük projeler hakkında konuştuk.
 • Satış ekiplerinin yenidünya düzenine nasıl ayak uydurması gerektiğini ve krizin satış ekiplerine neler kattığını tartıştık.
 • Korhan Bey, arama yaparken nasıl konuşulması gerektiği ve satışı kapatma ile ilgili çeşitli tüyoları bizlerle paylaştı.

Webinar’dan Öneriler:

 • Kriz döneminde sanki hiçbir şey değişmemiş gibi rutinlerinize devam edin. Örneğin saat 09:00’da toplantı yapıyorsanız bunu videolu konferansa dönüştürerek devam ettirin.
 • Ekibinize karşı açık olun. Bütçenizden, planlarınıza kadar onlara her şeyi anlatarak tedbirli olmalarını sağlayın. Krizin bu durumda devam etmesine karşın ne kadar süreyle daha maaş ödemelerine devam edebileceğinizin analizini yaparak paylaşın.
 • Kazanç raporlarınızı hazırlarken pozitif olmanız işletmeniz açısından çok daha verimli olur. 100 Birim yerine 40 kazandığınızda üzülmek yerine bu 40 birimi nasıl 45 – 50 yaparım diye düşünmeye başlayın.
 • Yaptığınız aramaların satış amaçlı olmadığından emin olun. Kimsenin para harcamaya yanaşmayacağı kriz döneminde ileriye dönük düşünmeye başlayın. Eğer şirketiniz krizden sağ çıkarsa ciro patlaması yaşaması muhtemeldir.
 • Saha ekipleri, kriz sürecinde kazandığı telefonda satış yapma beceresi sayesinde daha iyi yerlere gelecektir.
 • Yılların yapamadığı dijital değişim pandemi ile zorunlu hale geldi. Artık bazı şeyler eskisi gibi olmayacak. Pazarlama stratejilerinizi değiştirin, güncelleyin.
 • Satış yapmak için daha fazla kişiye ulaşmak yerine, daha az arama yaparak konuştuğunuz kişilere daha fazla vakit ayırarak satış yapın.

Youtube’dan izlemek için tıklayınız.

Pandemi döneminde satış ekiplerini desteklemek amacıyla her Perşembe çeşitli webinarlar düzenliyoruz. Korhan Bey gibi onlarca saygı değer uzmana canlı olarak soru sorabilmek ve onların bilgilerinden faydalanabilmek için bizi takip edebilirsiniz.

Bir sonraki webinarımızda ‘’Ekran Üzerinden Satış’’ konusunu konuşacağız.

« »