icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin
mobil-sales

Mobil Satış Ekibi Ne İş Yapar? Hangi Faydaları Sağlar?

Okuma Süresi: 3 dakika Satış ekipleri döneme göre farklı yöntem ve araçlardan yardım alır. Bundan 10 yıl öncesine baktığınızda satış ekiplerinin daha farklı uygulamalarla...

Satış ekipleri döneme göre farklı yöntem ve araçlardan yardım alır. Bundan 10 yıl öncesine baktığınızda satış ekiplerinin daha farklı uygulamalarla satış sürecini yönettiğini görebilirsiniz. Mobil cihazların ve sınırsız veri paketlerinin olduğu günümüzde ise satış ekiplerini yönetmek çok daha kolaydır. Peki, satış sürecini etkin bir şekilde yöneten mobil satış ekibinin süreçteki rolü nedir?

Mobil Satış Ekibinin Rolü 

Bir şirketi temsil eden satış ekibi, günümüzde zamanının belli bir bölümünü ofis ya da saha ortamında geçirir Mobil özellikli satış yapma imkanı sunan teknolojiler sayesinde satış ekipleri her yerden müşterileri ile iletişime geçebilir ve potansiyel müşterileri portföyüne kazandırabilir. Mobil satış ekipleri potansiyel müşterilerle konuşmak, onlara sundukları hizmet ve ürünleri göstermek ve anlaşmayı tamamlamak için gereken araçları mobil cihazlar aracılığı ile kullanan kişilerdir. 

Satış süreçlerini mobil olarak yönetmeyi sağlayan teknolojik araçlar, satış ekibine ve müşterilere ihtiyaç duyulan bilgiye her yerden ulaşma fırsatı verir. Satışa yönelik bir yaklaşım olarak bilinen mobil satış yöntemi çeşitli avantajları beraberinde getirir. Mobil satış ekibi şirket ağlarına her yerden erişerek zaman kaybına uğramadan satış sürecini yönetebilir. Aynı zamanda bir satışı yerinde kapatmak için gereken kaynakları, paylaşılan dosyaları ve belgeleri de mobil cihazlar üzerinden temin etmek mümkündür. 

Mobil Satış Ekibinin Faydaları Neler? 

Satış işlemleri yapılan şirketlerde, satış şansını artırmak için modern, etkili ve kullanıcı dostu çözümlere ihtiyaç duyulur. Mobil satış ekibine sahip olan şirketler birçok kaynak, belge ve erişim işlemini uzaktan sürdürebilir. Özellikle satış sürecinde ve satış kapanışlarında bazı kaynaklara hızlı bir şekilde erişmek oldukça önemlidir. Mobil satış ekibi ile yola çıkan şirketler beklenmedik durumlar karşısından daima hazırlıklıdır. Mobil satış ekibinin şirketlere sağladığı diğer avantajları şöyle sıralayabiliriz:

1) En Güncel Bilgilere Anında Erişim

Mevcut ürün ve hizmetlerle ilgili yeni gelişmeler olduğunda internet üzerinden takip etmek oldukça kolaydır. Bu yöntem satış işlemlerinde büyük fayda sağlayan etkenlerin başında gelir. Mobil satış ekipleri kullandığı araçlar sayesinde yeni veya mevcut ürünler hakkındaki en güncel bilgilere her yerden ulaşabilir. Rekabette kalmak ve satışları artırarak güncelliği yakalamak için gereken desteğe mobil satış ekipleri ile ulaşabilirsiniz. 

2) Artırılmış Deneyim Ayrıcalığı 

Kullanıcı ve müşteri deneyimi açısından yeniliklerden anında haberdar olmak büyük bir artıdır. Günümüzde mobil satış ekipleri bu deneyimi ileri bir seviyeye taşıyarak pek çok yeniliğin mobil cihazlar aracılığı ile görülmesini sağlar. Müşteri deneyimini bir sonraki aşamaya taşıyan artırılmış deneyim ayrıcalığı sayesinde müşterilerinizin ürünlerinizi daha yakından görme fırsatına erişmesini sağlayabilirsiniz. 

3) Hızlı Yanıt Alma Süresi 

Müşteriler için acil ve etkili çözümler büyük önem taşır. Günümüzde müşteri hizmetleri ile iletişime geçen kullanıcılar, sorunlarının hemen çözülmeyeceğini öğrendiklerinde işletmeye karşı güven duygularını kaybederler. Mobil satış ekipleri burada devreye girerek her zaman ulaşılabilir olmanın yanı sıra müşterilerin çok daha hızlı bir şekilde yanıt almalarını sağlarlar. 

Mobil satış ekiplerinin dinamik yapısı gereği bazı durumlarda yönetilmesi kolay olmayabilir. Özellikle dağınık kanallardaki çoklu işlemleri yerine getirdikleri için çoğu zaman satış süreçleri verimsiz bir şekilde sonuçlanabilir. Bu süreçte ERP işlemlerinin gerçekleşmesi için satış ekibinin ofisle bağlantı halinde olması zaman kayıplarını da beraberinde getirir. Ekmob SFA entegrasyonu, satış ekibi ile satış süreçlerini etkin bir şekilde yöneterek iş yükünü ortadan kaldırmanızı sağlar. 

Ekmob SFA ile Mobil Satış Ekibinizin Aktivite Yönetimini Görüntüleyin 

Ekmob SFA ile mobil satış ekibinizin yaptığı tüm işlemleri anlık olarak görüntüleyebilir ve kolayca takip edebilirsiniz. Mobil satış ekibinizin sahada yaptığı tüm aktivitelerin özetine 45 saniyede ulaşabilirsiniz. Basit bir kullanım sunan Ekmob SFA ile form, fotoğraf ve dokümanları tek ekran üzerinden anında yönetebilirsiniz. Bir kültür değişikliği yaratan Ekmob SFA ile üretkenliğinizi artırmak için tıklayın. 

« »