icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin

Satış Ekiplerinin Mobil Teknoloji Kullanmasının Faydaları

Okuma Süresi: 2 dakika 2019 yılında internette yapılan işlemlerin %80’i mobil cihazlar üzerinden yapılmıştır. Bu oran bizlere gösteriyor ki geleceğin dünyasını mobil teknolojiler şekillendirecektir....

2019 yılında internette yapılan işlemlerin %80’i mobil cihazlar üzerinden yapılmıştır. Bu oran bizlere gösteriyor ki geleceğin dünyasını mobil teknolojiler şekillendirecektir.

Masaüstü teknolojileri dijitalleşen dünya için yavaş ve kısıtlayıcıydı. Mobil cihazlar ise her an her yerde çalışabilmesi sayesinde hızlı ve efektif bir çözüm sundu. Artık gün içerisinde herhangi bir bilgiye ihtiyaç duyduğumuzda ilk önce cep telefonlarımıza yöneliyoruz. Ofis içerisinde bilgiye ulaşma aracı bilgisayarlar olsa da yolda, evde veya müşteri ziyaretlerinde mobil cihazlarımızı (cep telefonu, tablet) kullanmaya devam ediyoruz. İşte tam da bu noktada ekibinizi mobil teknolojilere yönlendirirken satış stratejinizi de optimize etmelisiniz.

Saha satış ekiplerine yönelik hazırlanan yazılımlar ekiplerin işlerini kolaylaştırıp, verimliliklerini arttırmalarına yardımcı olur.

Saha ekiplerinin görevlerinden bir tanesi potansiyel alıcıyı net olarak analiz etmektir. Bunu kağıtlar üzerinde yapabilirler. Fakat kağıtların kaybolması durumunda o veriler de kaybolur. Ayrıca bu şekilde yapılan bir çalışmada merkez ve saha arasındaki bilgi akışı tam ve hızlı şekilde gerçekleşmez. Oysaki mobil bir cihaz ve o cihazı destekleyen tek bir uygulama yardımıyla sahada toplanan tüm bilgiler raporlanır güvenle saklanır ve saniyeler içerisinde merkeze gönderilir.

Ayrıca kullanılan mobil saha satış uygulaması sayesinde ihtiyaç duyulan formlar dijital ortamda oluşturulur. Formların dijital bellekte saklanması sayesinde birkaç yıl sonra bile müşteri ilişkileri yönetilir.

Mobil Olmanın Faydaları

  • Günlük işleyişlerinde zaten hayatları çok zor olan saha satış ekiplerinin işlerini kolaylaştırmak temel sebebidir. Mobil teknoloji ve iyi saha satış uygulaması sayesinde saniyeler içerisinde sahada topladıkları verileri kayıt altına alırlar. Bu verilere daha sonra istedikleri zaman ve yerde ulaşırlar. Ayrıca dokümanlarda düzenlemek istedikleri kısımları karalama yapmadan düzeltirler.
  • Müşterinin bilgilerine anlık olarak saat kaç olursa olsun birkaç saniyede ulaşabilmek satış ekipleri için çok kullanışlıdır.
  • Satış ekipleri topladıkları formları telefondaki tek bir tuşa tıklayarak görüntüler, ihtiyaç duydukları bilgilere anında ulaşır. Üstelik merkez ofisle anlık olarak paylaşır.
  • Kullanılan yazılıma bağlı olarak günlük yapılacak işler listelenir. Veya temsilciler kendilerine görev atarlar. Yapılacak işlerin saatlere bölünmesi hem satış ekibi için hem de şirket için performans artışı sağlar.
  • Satış ekibinin, mobil toplanan bilgiler için bir kalem veya kağıt almaya ihtiyacı yoktur. Sunucu arızaları (yedek alındığı durumlarda sorun olmaz) gerçekleşmediği sürece tüm bilgiler ufak bir bilgisayarda tutulur. Gerektiği zamanlarda bu donanım yenisiyle kayıpsız olarak değiştirilir.

Ayrıca ekibinizin neden satış takibi yazılımına ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız bu yazımıza göz atabilirsiniz.

« »