icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin
dijitalleşme, sigorta sektörü

Dijitalleşmenin Sigorta Sektörüne Faydaları Neler?

Okuma Süresi: 2 dakika Dijitalleşmenin büyük değişikliklere yol açtığı sektörlerden biri de sigortadır. Müşteri etkileşimlerinin artması, yön değiştirmesi ve hızlanması açısından da sigorta sektöründeki...

Dijitalleşmenin büyük değişikliklere yol açtığı sektörlerden biri de sigortadır. Müşteri etkileşimlerinin artması, yön değiştirmesi ve hızlanması açısından da sigorta sektöründeki dijitalleşme oldukça önemli. Peki, sigorta sektöründe dijitalleşmenin geleceği nasıl? Dijitalleşmenin sigorta sektörüne faydaları neler?

Dijitalleşmenin Sigorta Sektörüne 5 Etkisi 

Sigorta sektöründe dijitalleşmeyi yakalayan İsveç sigorta endüstrisi, 2018 yılından bu yana hızlı gelişimini sürdürmektedir. Dijitalleşen sigorta şirketleri müşteri isteklerine kolay ve hızlı bir şekilde cevap vererek işleri çok daha kolay bir hale getiriyor. Bu noktada dijitalleşmenin sigorta sektörüne olan faydalarını 5 başlık altında toplayabiliriz.

1) Verimliliği Artırır

dijitalleşmenin

Dijitalleşmenin sigorta sektörü üzerindeki en önemli etkisi verimlilik olarak ifade edilebilir. Yapay zeka ve makine öğrenimi sayesinde sigorta operasyonları, tahmine dayalı analitiklerde daha etkin bir süreçten geçmektedir. Taleplerin bir uygulama üzerinden hızlı ve doğru bir şekilde alınmasını sağlayan dijital kanallar aracılığıyla, hem müşteri hem de sigorta çalışanları verimli bir süreç geçirir.

2) Kişiselleştirilmiş Hizmet Deneyimi Sunar

Tüm sektörlerde olduğu gibi sigortacılıkta da müşteriler istedikleri yerde ve zamanda hizmet almayı istemektedir. Dijitalleşme ile sigorta alanında dilediğiniz hizmete kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca, kişiselleştirilmiş özellikleri deneyimleme fırsatı elde edebilirsiniz. Sigortacıları ihtiyaç duyduğu araçlarla güçlendiren dijital kanallar, en kısa yoldan en iyi hizmeti almanızı sağlayacak şekilde düzenlenmektedir.

3) Sektörün Geleceğe Hazır Olmasını Sağlar

Dijital dönüşüm müşteri ve çalışan taleplerini karşılamanın yanı sıra sigortacıların geleceğe hazır olmasını sağlamaktadır. Gelişmeye devam eden teknolojilerle donatılan sigorta sektörü, sigortacıların sürekli yeni bir özellik ve yetenekle donatılmasını sağlar.

4) Satış Süreçlerini Daha İyi Yönetmenizi Sağlar

Modern dünyada müşteriler istek ve sorunlarını en hızlı şekilde çözümlemeyi istemektedir. Dijitalleşme sayesinde müşteriler istediği ürünü satın alırken ve herhangi bir problemi iletirken zaman kaybı yaşamaz. Müşteriye dönük çözümler sunan sigorta sektörü teknolojinin gücü ile self servis hizmetleri ve uygulamaları deneyimleyebilir.

5) Daha Şeffaf Bir Süreç Sunar

dijitalleşmenin

Pandemi sonrası büyümeye uyum sağlayan başlıca sektörler arasında yer alan sigortacılık sektörü, teknolojik gelişmeleri ve dijitalleşme sürecini yakından takip ediyor. 2022 yılında da çeşitli fırsatlarla karşılaşacak olan sigortacılar, dijitalleşmeyi yakalayarak çok daha şeffaf bir süreç deneyimi yaşayabilir. Birçok işlemin otomatik olarak yapılması sigorta sektöründe yaşanabilecek insan hatalarını da minimum düzeye indirir. Bu noktada iyi belgelenmiş süreçler ve şeffaf iş akışı için dijital kanallar oldukça önemli bir basamağı oluşturuyor.

Ekmob SFA, dijitalleşme ile şeffaf süreçleri birleştiren uygulama desteğini bir arada sunuyor. Sektöre özel çözümler sunan Ekmob SFA sayesinde sigorta sektörüne göre düzenlenmiş özellikleri deneyimleyebilir, müşteri ve sigortacı arasındaki iletişimi kuvvetlendirebilirsiniz.

Ekmob SFA ile Sigortacılık Sektörüne Özel Çözümleri Deneyimleyin

Sigortacılık sektörü için verimli, ölçeklenebilir ve geleceğe yönelik bir teknoloji ile çalışmak oldukça önemli. Ekmob SFA süreç yönetimini kusursuz hale getiren özellikleri sayesinde sektöre özel çözümleri deneyimlemenizi sağlar. Sigorta sektörü için geliştirilen Ekmob SFA’yı kullanarak satış yönetimi gerçekleştirebilir, bayi ve acentaları gezen ekibinizi kolayca takip edebilirsiniz. Sigortacılık alanındaki yenilikleri deneyimlemek ve süreci dijitalleştirmek için hemen bugün Ekmob SFA kullanmaya başlayın!

« »