icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin

Ekmob SFA CRM Sistemleri Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Okuma Süresi: 2 dakika Ekmob SFA sistemi satış temsilcileri ile mevcut müşteriler, potansiyel müşteriler, satış planlama yönetimi ve satış yönetimi süreci arasındaki arayüzü başlatır....

Ekmob SFA sistemi satış temsilcileri ile mevcut müşteriler, potansiyel müşteriler, satış planlama yönetimi ve satış yönetimi süreci arasındaki arayüzü başlatır. CRM sistemleri ise şirketlerin müşteri yaşam döngüsü boyunca sağladıkları verileri takip etmek ve yönetmek amacıyla kullanılır. Peki, CRM sisteminin Ekmob SFA ile entegrasyonu nasıl sağlanır? Bu entegrasyon hangi faydaları sağlar?

CRM Nedir?

CRM, (Müşteri İlişkileri Yönetimi) işletmelerin mevcut ve potansiyel müşterileriyle iletişim süreçlerini yönetmeyi kolaylaştıran uygulamadır. Bu uygulama üzerinde müşterilerin talepleri, hangi hizmetlerle ilgilendiği, müşterinin iletişim bilgileri ve tercihleri gibi önemli veriler yer alır. Bireysel bilgi birikimini CRM ile birlikte kurumsal hafızaya aktaran firmalar, müşteri portföyüne dair iletişimleri takip edebilir ve analizleri satış için kullanabilir. 

CRM Sisteminin Ekmob SFA ile Entegrasyonu

CRM sistemi, müşteri yönetiminde etkin bir rol üstlenen uygulamaların başında yer alır. Geleneksel versiyonu ile satış ekiplerinin tüm ihtiyaçlarına yanıt veremeyen CRM sisteminin daha yararlı hale gelmesi için SFA (Satış Gücü Otomasyonu) entegrasyonlarından destek alınması gerekir. Ekmob SFA’nın CRM sistemiyle entegrasyonu, birçok avantajı beraberinde getirir. CRM sistemi ile Ekmob arasındaki entegrasyonun sunduğu faydaları şöyle sıralayabiliriz; 

 • Entegrasyonla birlikte yapılan ziyaretlerde lokasyon bazlı güncelleme yapılarak müşteri bilgilerinin düzenli olarak güncellenmesi sağlanır. 
 • Arama, ziyaret, sipariş ve form doldurma aktiviteleri anlık olarak CRM verisi haline getirilebilir. 
 • Ekmob SFA entegrasyonu ile birlikte tüm satış ekibi aynı sayfada yer alabilir ve mobil satış ekiplerinin görünürlüğü artırılabilir. 
 • Satış fırsatları tek bir ekran üzerinden görüntülenerek %100 portföy hakimiyetine ulaşılabilir. 
 • Geleceğe yönelik satış ve bütçe tahminleri ile öngörülebilir planlar yapılmasını sağlar. 

CRM Verileri Ekmob Sistemlerine Nasıl Aktarılır?

Müşteri portföyünüzü otomatik olarak entegrasyon kapsamında taşımanızı sağlayan Ekmob SFA, aynı zamanda ana veriyi sizin sisteminizde kalacak şekilde kurgular. CRM üzerinden Ekmob entegrasyonunu devreye almak için bazı adımları takip etmeniz gerekir. CRM verilerini Ekmob sistemlerine aktarmak için gereken adımları şöyle sıralayabiliriz; 

 • Ekmob’a giriş yaparak sol alt menüde yer alan “Uygulamalar” ikonuna tıklayın. 
 • Karşınıza çıkan sayfadan entegrasyon talep ettiğiniz uygulamayı seçin.
 • İlgili pencerede “Hemen Yükle” butonuna göreceksiniz. 
 • Tıklamanın ardından açılan sayfadan entegrasyonun, diğer uygulama üzerindeki bilgilerinize erişim sağlaması için gerekli izinleri verdiğinizden emin olun. 
 • Daha sonra müşteri ve ürün/hizmet bilgilerinizi Ekmob’a aktarma işlemine geçebilirsiniz. 
 • İlgili uygulamayı seçip Ekmob hesabınızla eşleştirdiğinizde, müşteri bilgilerinize kolayca erişebildiğinizi göreceksiniz. 

Ekmob SFA ile entegrasyonu gerçekleştirilen CRM sistemleri, zaman ve maliyet tasarrufu sayesinde satış süreçlerinin çok daha etkin bir şekilde yönetilmesini sağlar. SFA, CRM sistemlerinde yapay zeka uygulamaları kullanarak satış süreçlerini hızlı bir şekilde otomatize eder. Bu sistem sayesinde satış ekipleri fazladan efor sarf etmeden işine odaklanabilir. Satış ekiplerinin dijital dönüşümlerine katkı sağlayan CRM, aynı zamanda ekip performansının artmasına da yardımcı olur.

Ekmob SFA ile Etkili CRM Sistemlerini Deneyimleyin

CRM sistemleri müşteriler ile işletmeler arasındaki her türlü etkileşimin depolanmasını sağlayarak satış ekiplerinin işlerini kolaylaştırır. Tek başına tam anlamıyla çözüm sunamayan CRM sistemlerinin Ekmob SFA entegrasyonu ile birleşmesi gerekir. Ekmob SFA sisteme farklı fonksiyonlar kazandırarak iş potansiyelinizin artmasını sağlar.  Ekmob SFA ile satış ekiplerinin işini kolaylaştırırken aynı zamanda 360 derece satış gücü yönetimi ile satış gücü performansında iyileştirmeler yakalayabilirsiniz. Satış ekibi performansını yükseltmek için  Ekmob SFA’yı kullanmaya hemen bugün başlayın!

« »