icon-otomotiv icon-insaat icon-medikal icon-close icon-banka icon-endustri icon-customer icon-activity icon-target icon-report icon-rocket icon-down icon-calendar icon-data icon-personal icon-mobile icon-flag icon-team icon-right-secondary icon-kvkk icon-iso icon-lock icon-ip icon-dmz icon-reload icon-stats-down icon-stats-up icon-job icon-role icon-home icon-integrations icon-app-market icon-zoom icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-medium icon-social-youtube icon-social-spotify icon-social-linkedin
satış raporlaması, ekmob SFA

Doğru Satış Raporlamasında Ekmob SFA’nın Faydaları

Okuma Süresi: 2 dakika Bir şirketteki tüm satış faaliyetlerinin kaydını içeren satış raporları, herhangi bir satışın analiz edilmesi açısından çok önemlidir. Satış ekiplerine operasyonlar...

Bir şirketteki tüm satış faaliyetlerinin kaydını içeren satış raporları, herhangi bir satışın analiz edilmesi açısından çok önemlidir. Satış ekiplerine operasyonlar ve satış süreci hakkında genel bir bakış sunan bu rapor, aynı zamanda tüm satış ekiplerinin performansına yönelik analitik bilgiler de sunmaktadır. Peki, doğru satış raporlaması için Ekmob SFA’dan nasıl yararlanılmaktadır?

Doğru Satış Raporlamasında Ekmob SFA’nın Faydaları Nelerdir?

Başarılı bir satış stratejisi için doğru satış raporlamasının yapılması çok önemlidir. Ekmob SFA’nın özel yetkinlikleri sayesinde, satış sürecini içerisine alan satış raporlamasını doğru bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Satış raporlama sürecini etkin bir şekilde yönetirken Ekmob SFA’nın sunduğu avantajları 4 başlık altında toplayabiliriz.

1) Veriye Dayalı Satış Raporlaması Yapılmasını Sağlar

satış raporlaması

Verilerin toplanması ve analiz edilmesi esasına dayanan raporlama sürecinde geleneksel yöntemlerin kullanılması birçok dezavantajı beraberinde getirmektedir. Ekmob SFA ise raporlama işlemlerini otomasyon desteği ile birleştirerek zaman kaybını ortadan kaldırır. Aynı zamanda Ekmob SFA, beyan esaslı verilerden kaynaklanan hatalı raporlamaların da önüne geçilmesini sağlamaktadır. Verileri anlık olarak işleyen ve güncelleyen Ekmob SFA sayesinde zaman tasarrufu ve ekip performansında artışı deneyimleyebilirsiniz.

2) BI Raporlama ile Karmaşık Verileri Anlamlı Hale Getirir

Ekmob SFA, BI uygulamaları ile firmanızın topladığı ham verilerin anlamlı raporlar haline gelmesini sağlamaktadır. BI raporlamada ortaya çıkan karmaşık verileri hızlı bir şekilde anlaşılır duruma getirmek, süreci kısaltmak ve riskleri azaltmak için Ekmob SFA’dan destek alabilirsiniz. Ekmob SFA, Özel satış raporlamalarında BI araçları ile entegre çalışır. Bu sayede verilerinizi; grafikler, haritalar, tablolar, hız göstergeleri ve performans barometreleri gibi bileşenler ile görüntülemenizi sağlar.

3) Dinamik Bir Biçimde Raporların Hazırlanmasını Sağlar

satış raporlama

Ekmob SFA, sahadan gelecek verilerin doğru bir şekilde segmente edilmesine imkan tanımaktadır. Bu noktada verileri ayırarak gruplara, müşteriye ve saha ekiplerine hızlı bir şekilde atanmasını sağlamaktadır. Doğru satış raporlaması için ihtiyaç duyacağınız dinamiklere ve daha fazlasına Ekmob SFA ile ulaşabilirsiniz. Çok yönlü bir sistem sunan Ekmob SFA sayesinde satış raporlaması hazırlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra; stok durum raporu, promosyon raporu, mağaza durum raporu ve rakip durum analiz raporları da hazırlayabilirsiniz.

4) Raporlama Sürecini Otomatikleştirir

Ekmob SFA’nın en önemli amaçlarından biri satış yolculuğunuzu mümkün olan en iyi şekilde basitleştirmektir. Raporlama süreci de hızlı ve basit bir şekilde tamamlanan adımlar arasında yer alır. Satış ekiplerinin hatalarından kaynaklanabilecek problemleri ortadan kaldırmayı hedefleyen Ekmob SFA, süreci otomatikleştirerek raporlama işlemlerini basitleştirir. Bu sayede veri toplama, veri girişi ve analizi gibi adımlar için Ekmob SFA’nın sunduğu otomatikleştirme avantajından yararlanabilirsiniz.

Uzun ve zorlu bir yolculuk olan satış süreçlerinde görevleri basitleştiren teknolojik araçlardan yardım almak çok önemlidir. Ekmob SFA satış yolculuğunuzu hızlı, kolay ve verimli bir şekilde tamamlamanız için gereken tüm metrikleri bir arada sunmaktadır. Anlık veri girişi, takibi ve yönetim avantajı ile Ekmob SFA, ekip performansındaki iyileştirmeleri deneyimlemenizi sağlar.

Ekmob SFA ile Satış Raporlarını Dijitale Taşıyın

Verilerin dijitalleşmesi sayesinde geçmişe ait raporlar tek yerde toplanarak istenildiği anda ulaşılabilir. Ekmob SFA satış raporlarınızı dijitale taşıyarak her an ve her yerden ulaşmanızı sağlar. Verileri anlama ve yorumlama işlemini sizden devralan Ekmob SFA sayesinde geleceğe yönelik öngörülerinizi sağlamlaştırabilirsiniz. Ekmob SFA’nın avantajlarıyla tanışmak için hemen bugün iletişime geçin.

« »